İnternette çiftlik kurup mazot ve gübre istediler

'Sosyal Medya' forumunda ZeuS tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Kuşadası'nda iki kafadar önce Facebook internet sitesinde Farm Town, Farm Ville gibi sanal çiftlik oyunlarında çiftlik sahibi oldu, sonrada İlçe Tarım Müdürlüğü'ne başvurarak gübre ve mazot desteği istedi.:f30:

  Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre önceki gün İlçe Tarım Müdürlüğü'ne gelen 15-16 yaşlarındaki iki çocuk, gazete ve televizyonlarda çiftçilere destek verildiğini duyduklarını belirterek, "İnternetteki çiftliğimiz için mazot ve gübre desteği alabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Çiftliğimize nasıl destek alırız?" diye sordu. Çocukların isteği karşısında şaşıran görevliler durumu İlçe Tarım Müdürü Hasan Göçmen'e aktardı. İki çocuğu ciddiyetle dinlediğini söyleyen Müdür Göçmen "Çocuklara böyle bir desteğin söz konusu olmadığını, ancak ayda bir müdürlüğe gelmeleri halinde çikolata desteği vereceğimi söyledim." dedi. :f196:

  Göçmen, sanal ortamda çiftçilik yapmaya çalışanlarla diyalog kurarak gerçek çiftçiliğin nasıl yapıldığını anlatmak gerektiğini belirterek, "Gelecekte bilinçli çiftçilerin yetiştirilmesi için doğrudan ilişki kurulması önem taşır. Bu çerçevede çocuklarla tarım ve hayvancılık konularında sohbet etmenin çok iyi bir tarımsal yayım şekli olduğunu düşünerek onları davet ettim. Bir ay sonra gelip gelmeyeceklerini bilmiyorum." şeklinde konuştu.
    2. Cevap: İnternette çiftlik kurup mazot ve gübre istediler

  Adam oyunla gerçek hayatı karıştırmış galiba kafayı tırlatmış :)