İnternet nedir, internette nasıl araştırma yapılır

'Ders notları' forumunda Sibel tarafından 18 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. İnternet nedir, internette nasıl araştırma yapılır

  İnternet, dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.

  internette nasıl araştırma yapılır

  Milyarlarca web sayfası olduğundan, her birini tarayarak gerekli olan bilgileri bulmanız olanaksızdır. Neyse ki, başka bir yol var. Belirttiğiniz sözcüklerle veya tümceciklerle en ilgili sayfaları bulmak için arama motoru kullanın.

  Büyük web arama motorları arasında Google, Yahoo! Search, MSN Arama, AOL Araması ve Ask.com bulunur. Herhangi bir arama motoru sitesinden web'de doğrudan arama yapabilirsiniz. Ya da, önce arama sitesine gitme adımını atlamak için, aşağıda gösterilen Internet Explorer'daki Arama kutusunu kullanabilirsiniz

  Arama kutusunu kullanarak web'de arama yapmak için


  Arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyla ilgili birkaç sözcük veya tümcecik yazın; örneğin, "çikolatalı pasta tarifi". Yazdıklarınızın olabildiğince net olmasına çalışın.

  ENTER tuşuna basın veya Arama düğmesini tıklatın Internet Explorer'daki Arama düğmesinin resmi.

  Arama sonuçları sayfası görüntülenir. Web sitesine gitmek için sonuçlardan birini tıklatın. Aradığınızı göremezseniz, daha fazla sonuç görmek için sayfanın altındaki İleri düğmesini tıklatın veya yeni bir arama yapın.

  https://forumdas.net/bilgisayar/internette-arastirma-nasil-yapilir-75937/