Internet Explorer 9 Yüzleri Güldürdü

'Teknoloji' forumunda cCasT tarafından 8 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Internet Explorer 9 Yüzleri Güldürdü

  Microsoft firmasından gelen yazılı açıklamaya göre, şirketin çıkarmış olduğu son internet tarayıcısı Internet Explorer 9 Beta’nın yalnızca 48 saat içerisinde 2 milyondan fazla indirildiği bildirildi. Bu sayı, Internet Explorer 8′in ilk 5 gün içerisinde sadece 1.2 milyon kere indirildiği düşünüldüğünde, Microsoft için iyi bir haber.

  Bunun yanı sıra bu başarı, Microsoft’un yalnızca kendi kendini mağlup etmesiyle de sınırlı değil. Firefox 4′ün beta versiyonlarının ulaştığı rakam, 24 saat içerisinde yüzbin kez indirilme olarak kayıtlara işlenmiş durumda. Fakat Firefox 3′ün indirilmeye başlandığı gün, yaklaşık 10 milyondan fazla indirilmesi halen en iyi başarı olarak dikkat çekiyor. Bu söz ettiğimiz rakam yanlızca Internet Explorer 9′un beta versiyonu ile alakalı. Final versiyonu indirilmeye başlanıldığı zaman, rakamlar nereye kadar çıkabileceğini tahmin etmek bir hayli güç.
  Sonuç olarak, Internet Explorer 9 Beta versiyonu, hem indirme sayısında, hem de çektiği büyük ilgiyle birlikte çok önemli bir işi başarmış gibi gözüküyor. Bakalım bu başarı Firefox’un rekorunu egale etmeye yeticek mi ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haz 2013