İnternet Borcu Sorgulama

'Teknik Yardım' forumunda Masal tarafından 12 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. İntenet Borcumu Nasıl Öğrenebilirim


  Kotalı İnternet Borcu Sorgulama


  Adsl borcunuzu; ADSL Internet türünüz limitsiz ise zaten ödemeniz gereken borç sabit olacağı için bir sorun yok. Eğer limitli ADSL kullanıyorsanız, ADSL aboneleri için Türk Telekomun web sitesinde kullanıcıların evlerinde veya işyerlerinde kullandıkları internet erişimi miktarını kontrol eden bir sayfa bulunmaktadır.Bu sayfa sadece kotalı ADSL hizmeti kullanan türk telekom aboneleri içindir. Sayfaya girdiğinizde şifreyi bilmiyorsanız veya daha önce bir değişiklik yapmadıysanız kullanıcı adınız alan adı + telefon numaranızdır.

  Şifreniz de sadece telefon numaranızdır.Örneğin; İstanbul avrupa yakasında oturan bir Kotalı ADSL Abonesinin telefon numarası 1234567 olsun. O halde bu abonenin kullanıcı adı 2121234567 ve şifresi de 1234567 olur. Gerekli bilgileri girip güvenlik kodunuda (resim içindeki harfler ve sayılar) doğru girdiğiniz zaman ilk defa girdiğinizde büyük bir sözleşme metni ile karşılaşacaksınız. Tamama basıp, ekranın sol üst köşesinde bulunan Kullanım Bilgileri > Aylık Transfer yolunu izleyin.

  Kota bilgileri kısmında sizi ilgilendiren ve ücret ödemenizi sorgulama gerektirecek tek şey Toplam Download miktarıdır. Bu bölümdeki parantez içinde bulunan GB değerli kısım sizin kullanmış olduğunuz limittir.

  Örneğin; aylık 6GB kotanız var ve siz 9GB kullanmış iseniz ödemeniz gereken miktar şu anki (17-12-2007) adsl tarifesine göre 39YTL dir ve limit aşım ücreti MB başına 0.9 Kuruş olduğuna göre 3GB lık bir aşım yaptığınız için ödemeniz gereken tutar 39+0.9*3000= 66YTL yapmaktadır.Bu şekilde adsl borcunuzu hesaplayabilirsiniz.
   


Similar Threads: İnternet Borcu
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım İnternetin Borcunu Öğrenme 12 Temmuz 2012
Teknik Yardım İnternetten Telefon Arama Ücretsiz 6 Temmuz 2013
Teknik Yardım İnternet üzerinden hat sorgulama hizmeti 21 Haziran 2013
Teknik Yardım Google 'Chromebook'un videosu internete nasıl sızdırıldı? 10 Şubat 2013
Teknik Yardım İnternette Geçmiş Nasıl Silinir? Chrome Firefox Explorer 6 Şubat 2013