İnstagramda 4’lü foto nasıl yapılır

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  İnstagramda 4’lü foto nasıl yapılır

  [​IMG]

  Genci yaşlısı herkesin birşeyler paylaştığı instagram hızla yükselişini sürdürüyor. Oldukça popüler bir paylaşım uygulaması olan instagram kullanıcılarını fazlasıyla özgür bırakmıyor. Şöyle ki paylaşılan resimler kırpılamıyor, kolajlanamıyor, büyütülüp incelenemiyor hatta ve hatta paylaşmaya bile izin verilmiyor.

  Bütün bunlara rağmen her geçen gün hızla çoğalan instagram kullanıcıları alternatif uygulamalar bularak her sorunu çözüyor. Mesela resimleri kırpmak için ve instagram ölçülerine uygun hale getirmek için piclab, nocrop gibi uygulamalar kullanırken, beğendikleri pek çok gönderiyi arkadaşları ile paylaşmak için repost uygulamasını kullanmayı tercih ediyorlar. Yani aslında instagram izin vermese bile akıllı kullanıcılar bir şekilde yolunu buluyorlar.

  İnstagramda 4’lü foto nasıl yapılır

  Peki gelelim asıl konumuza. Arkadaşlarınızın paylaşımlarında gördüğünüz ama nasıl yapıldığını bir türlü anlayamadığınız 4’lü fotoğrafların sırrını bilmeyenler için hemen açıklayalım. Bunun içinde hazırlanmış özel mobil uygulamalar bulunuyor. Bunları akıllı cihazınıza indirip istediğiniz kadar resmi bir araya getirip birbirinde güzel kolajlar hazırlayabilirsiniz.

  Farklı fotoğrafları bir araya getirerek nasıl kolaj hazırlayacağınız size kalmış biz sadece bunun için gerekli olan uygulamaların isimlerini paylaşalım. Uygulamaları telefonunuza indirdikten hemen sonra önce nasıl bir kolaj yapacağınızı uygulama içinden seçin sonrasında ise hangi fotoğrafları bir araya getirmek istediğinize karar verin.

  Fotoğrafları bir araya getirerek kolaj hazırlamanıza imkan veren uygulamalardan bazıları şunlar:

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Telefonunuzun modeline göre uygulama indirdiğiniz mağazaya girin ve arama kısmına kolaj uygulamaları yazarak arama yapın. Sizlerde farklı ve güzel pek çok kolaj programı bulabilirsiniz.