instagram resim boyutu nedir?

'Sosyal Medya' forumunda Burcu tarafından 18 Mar 2015 tarihinde açılan konu

  1. İnstagram hem ülkemizde hemde dünyada hızla yükselişini sürdüren kullanışlı ve güzel bir uygulama. Hoşunuza giden herhangi bir resmi çekip instagram hesabınızda paylaşmak oldukça eğlenceli ancak gel gör ki birde can sıkıcı yanı var. Resimlerinizi belirli bir oranda kırpmaya zorlanmanız.

    instagram kullanıcılarının ortak derdi olan resim kırpma çoğu zaman resmi kelimenin tam anlamıyla kuşa çevirmeye yetiyor. Ya vurgulamak istediğiniz kısmı seçiyorsunuz detaylar kayboluyor ya da resimden eş dost arkadaş mecburen çıkarılıyor.

    Böylesi bir sorunla karşı karşıya kalmamak için öncelikle instagram resim boyutu nedir onu açıklayalım ki o boyda resimler seçin ve çekin. 510*510 px ebatında ki resimler instagramda paylaşım için idealdir. Eğer resim ebatları bu oranlarda değilse o zaman ya kırpacaksınız yada kolaj programlarından herhangi birini seçip kullanacaksınız.
    no_crop.
    Benim size tavsiyem No Crop isimli uygulama. Bu uygulamayı app-marketlerden cihazınıza indirip kurun. Yükleyeceğiniz resimleri burada düzenleyip daha sonra instagramda paylaşabilirsiniz.