İnstagram Hesabınız Her An Kapatılabilir!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  İnstagram Hesabınız Her An Kapatılabilir!

  İnstagram kullanıcıları bugünlerde takipçi sayısında bir düşüşle karşılaşabilir. Bunun nedeni arkadaşlarınızın sizi takip etmeyi bırakması değil instagram tarafından alınan son karar gereği sahte ya da spam olduğu ispatlanan hesapların kapatılmasından başka bir şey değil.

  Daha önce twitter’da benzer bir uygulamaya gitmiş ve sahte hesaplar ile spam hesaplarını tek tek kapatmıştı. Benzer uygulamayı şimdi de İnstagram yapıyor. Aktif olmayan ya da sahte bir hesap durumundaki instagram hesaplarının kapatılacağını açıklayan uyarı mesajları gönderilmeye başlanmış. Bu işleme gerekçe olarak ise aktif instagram kullanıcılarının takipçi sayısındaki düşüşün nedenini merak etmemelerini sağlamak.

  Böyle bir uygulamanın nedeni ne olabilir?

  İnstagramın sahte ve spam profillerini silme yönünde attığı bu adım aktif kullanıcısı sayısı 150 milyon olmasına rağmen 300 milyona yakın hesap olmasının önüne geçmekten başka bir şey değil. Bu durum en çok instagramı aktif olarak kullanan ve takipçi sayısının çokluğuyla gurur duyan kullanıcıları üzecek. Çünkü işleme konan bu uygulama ile ciddi bir takipçi kaybı yaşanacak.