İnstagram aynı telefonda birden fazla hesap açma

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  İnstagram aynı telefonda birden fazla hesap açma

  [​IMG]  İnsanların en büyük hobisi haline gelen instagram katı kurallarıyla bile oldukça popüler. Katı kurallar diyoruz çünkü bilindiği gibi instagram kullanıcıları pek çok sosyal ağda alışık olduğu özelliklerin çoğundan mahrum. Mesela paylaşılan fotoğrafları büyütüp enine boyuna inceleyemiyor ya da paylaşacağı fotoğrafları istediği boyuta uygulama üzerinden getiremiyor. Bunları yapabilmek için hep yan uygulamalara ihtiyaç duyuyor.

  Yine kullanıcılarından bazıları aynı mobil cihaz üzerinden 2 farklı hesap açma ihtiyacı hissetse bile bu işlemi aynı anda yapmak mümkün değildi. Bunun nedeni ise instagramın çoklu hesap desteği vermemesinden öte bir şey değil.

  Ancak yakın bir zamanda işler değişeceğe benziyor. Çünkü instagram’da birden fazla hesabı aynı anda tek uygulama üzerinden açmaya imkan sağlayacak çoklu hesap özelliği için test çalışmaları başlandı. Şimdilik Android üzerinde test edilen bu yeni özellik sayesinde artık bir hesaptan çıkıp diğer hesaba giriş yapma zahmeti ortadan kalkacak. Tek uygulama üzerinden birden fazla hesap yönetilebilecek ancak hazırlıklar tamamlanana kadar aşağıda açıklayacağımız şekilde çift hesap kullanabilirsiniz.

  Bugüne kadar ikinci hesap için ilk hesaptan çıkış yapmak gerekiyordu ama artık bu sorun şu şekilde çözüldü. Mobil cihazınıza mağazanızdan İnstwogram uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra hemen ikinci hesabıyla giriş yapın. Yapacağınız tüm işlem bu kadar. Bundan sonrasında mobil cihazınızda iki hesabınızı da aynı anda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Orjinal instagram hesabınızda yaptığınız tüm işlemleri İnstwogram üzerinden giriş yaptığınız ikincil hesabınızda da sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz.

  Arayüz olarak orjinal instagram uygulaması ile birebir aynı olan İnstwogram‘ın sadece bildirim simgesi farklılık gösteriyor. Buda iki farklı hesap kullananlarda hesapları ayırt etmek için kolaylık sağlıyor.