İnsanın Başarılı Olması İçin Neler Yapması Gerekir

'Etüt Merkezi' forumunda Sitem tarafından 31 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Başarılı Olmak İçin Neler Yapması Gerekir
  Nasıl başarılı olunur..

  Başarılı olmak için belleğinize gereksiz ağırlık gibi çöken yararsız düşünce ve meşgalelerle zihninizi yormayınız.Zaten yaşamın bize yüklediği yükler ağırdır.Bunların bir kısmından kaçınılmaz.Ama çoğunu da biz kendimiz üzerimize alırız.Başarılı olmak için bu dört formülü uygulayın.

  1. Gereksiz zahmetlerden kurtulmak

  Ben fazla yaşlıyım,Tahsilim noksandır veya İşe geç başladım gibi kendi kendinize özürler buluyorsanız, bu kendi kendinize işlediğiniz bir suçtur.
  Edison,Ford,Franklin... gibi kişiler lise ya da kolej mezunu değillerdir.Bunların başarı nedeni bitmek, tükenmek bitmeyen istek,arzu ve sıkı çalışmalarıdır.

  2. Yaşam savaşımında en önemli nokta maddi ve manevi kazançları sermaye gibi kullanmak değildir.Çünkü bunu sıradan herhangi biri de yapabilir.Asıl hüner zara ve ziyandan ders almasını bilmektir.

  3. Devinimlerinizi (hareket) değişen koşullara göre ayarlamaktır.Bir doğu Atasözü vardır.''Su en güçlü kuvvettir.''
  Çünkü hiçbir şeye karşı koymaz; ama bir usluluğu ile her engeli yener.Başarılarıyla ünlü insanlar için de aynı şeyi söyleyebiliriz.Olayları değiştirmek bizim irademizde değildir.Ama gerektiğinde yaşam biçimimizi değiştirmek elimizdedir.İşte başarısızlığı başarıya çevirmenin gizi de bunu bilmek ve ona göre davranmaktır.

  4. Kendi kişiliğimizi tanıyıp, geliştirmektir.Kişilik değiştirmekle başarılı olmanın olanağı var mıdır? Bu değişim için verilecek karara bağlıdır.Unutmayalım kendi benliğimizi değiştiremezsek bile kendimizi olumlu yönde geliştirebiliriz.Bu nedenle bugünden başlayarak kendinize ''Kişil Geliştirme Programını'' uygulayınız.

  ALINTI