İnsanın aydaki ilk adımları internette

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 16 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. İnsanoğlunun aya ilk adım atışının 40. yılı kutlamaları çerçevesinde, ay yüzeğindeki ilk insan adımlarının görüntüleri internet sitesinden yayınlanacak..

  Aya insanoğlunun ilk adım atışının 40. yılı kutlamaları çerçevesinde, internet kullanıcıları, 20 Temmuz 1969′da Neil Armstrong ve Edwin Buzz Aldrin’in ay toprağına ayak basmalarını sağlayan Apollo 11 seyahatini sanal ortamda yaşayabilecekler.

  Perşembe günü “wechoosethemoon.org” internet sitesinde yayınlanmaya başlayacak sanal seyahat, 1969′da televizyonda izlenenden çok daha fazlasını internet kullanıcılarına sunacak.

  Projenin sorumlularından Tom McNaught, 4 günlük ay seyahatinin bu sanal canlandırmayla dakika dakika izlenebileceğini belirterek, ”Hedefimiz, bu mirası genç nesillerle paylaşmak ve 1969′daki keşfin önemini gençlerin anlayabilmesi için interaktif bir arayüz oluşturmak” diye konuştu.

  Ay seyahati sırasında Houston’daki kontrol merkezi ile astronotlar arasındaki efsanevi konuşmalar da bu internet sitesinin yanı sıra popüler mikro-blog sitesi Tweeter’dan yayınlanacak.

  “wechoosethemoon.org” sitesinde NASA’nın kayıtları, görüntüler, fotoğraflar ve sesler gerçekçi bir canlandırma yaratabilmek için kullanılacak. Ayrıca internet kullanıcıları, elektronik postayla uzay modülünün ay yüzeyine iniş anında uyarılacak.

  Site bir yıl boyunca açık kalacak.
    2. Aya gidildiğine inanmıyorum...
    3. Nasıl yani Pardus biz yıllarca kandırıldık mı diyorsun :f73:
  Ananeler dedeler boşunamı "Elin gavuru aya gidiyor, biz yerimizde sayıyoruz" diye serzenişte bulundular?
    4. bende aya gidildigine ınanmıyorum