İnsan Vücudunda Ben Neden Çıkar

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 10 Nisan 2013 tarihinde açılan konu


 1. İnsan Vücudunda Benler Neden Çıkarlar?  İnsanların vücudunda bulunan benlerin neden çıktığı konusunda bilmeidkleriniz merak ettikleriniz sizleri aydınlatıcı yazımızda yer alacak.

  Öncelike nedir ben hemen öğreniyoruz;İnsan Vücudunda bulunan Benler, derinin rengini veren melanin maddesini yapan hücrelerden oluşmaktadırlar.Vücuttaki Benlerin sayıları kalıtsal olarak belirlenir, çocuklukta çıkmaya başlar ve ergenlik döneminde renkleri koyulaşıp çapları büyümeye başlar.Bir kısım benler doğumsal olabilir Fakat bazı sonradan da ortaya çıkabilirler bu gibi benlerin çıkmasında güneş ışınlarının etkisi çok büyüktür.

  [​IMG]

  İnsan vücudunda çıkan Benler çok dikkat edilmesi gereken koyu renkli cilt lekelerdir Bazı kişilerde çok fazla ve yoğun görülen benler kişiye görünüm haricinde bir zararı olmayan lekelerdir. Müdahale edilmesi tehlike yaratabilecek olan benler, mümkün oldukça dokunulmaması gereken bir cilt rahatsızlığı sayılmaktadır.

  Benler için herhangi bir krem ya da ilaç tedavisi bulunmuyor. Benler kozmetik amaçlı, cerrahi olarak eksiyon denilen yöntem ile çıkartılabilir.
   


Similar Threads: İnsan Vücudunda
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz İnsan Vücudunda Görevli Kaç Melek Vardır 9 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz İnsan Vücudunda Görevli Melekler 7 Temmuz 2013
Bunları biliyormusunuz İnsan Vücudunda Çürümeyen Kemik Hangisidir 29 Mayıs 2013
Bunları biliyormusunuz İnsan Vücudunda Çekirdeksiz Hücre Var Mıdır? 24 Mayıs 2013
Bunları biliyormusunuz İnsan Vücudunda Bulunan 6 Elementin Adı Nedir 8 Mayıs 2013