İnsan Atıklarının Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 26 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Biliyorum iğrenç bir konu ama ilginç... :f19:

  İnsan atığının faydaları


  Geri dönüşüm devrinde yaşadığımızı kimse inkar edemez. Ancak bu geri dönüşümlerin sadece cam şişeler ve plastik kutulardan ibaret olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Buyrun haberimizi okuyun ve görün bakalım daha neleri geri döndürebiliyoruz!

  Sperm


  Çok iyi bir bakım kürü olabilir
  Başlarda çokça dalga geçilen bu konunun aslında sonradan doğruluğu kanıtlandı ve en büyük firmalar bile meni kullanarak çeşitli kremler üretmeye başladılar


  İçinde meni bulunan kremlerin E vitaminli kremlerden 30 kat daha güçlü olduğu bile söyleniyor ve hatta güneş yanıklarına bile iyi geldiği kanıtlanmış.

  Saç


  Hamur yapımında kullanılabilir
  Kadınların saçları ya da erkeklerin göğüs kıllarının yemklere katkısı olduğunu biliyor muydunuz ? İnsan saçı hamurda kullanılan L-Cysteine maddesinin ana kaynağıdır. Bu madde pizzanızı ve diğer hamur işlerinizi daha elastik yapar.

  Bazı Çinli bilim adamları berberlerden toplanan saçların soya soslarında bile kullanılabileceğini söylemiştir.


  Denizdeki petrol sızıntılarını temizlemek için kullanılıyor
  Bir akşam televizyonu açın ve gece haberlerini seyredin. Denizde yaşayan hayvanların ölümüne dair mutlaka bir habere rastlayacaksınız.


  1989 yılında Amerikalı kuaför Phil McCrory bu haberlerden birini seyrederken şunu farketti. Eğer insan saçı çok yağ içeren kremleri bile emiyorsa,denizdeki petrol sızıntılarını da sünger gibi emebilir. Phil bu fikri ilk bulduğunda çok fazla benimsenmedi. O yine de bunu kanıtlamak için deneyler yaptı. Sonuç olarak günümüzde insan saçından yapılmış hasırlar deniz sularını arındırmak için kullanılıyor.

  İdrar


  İlaç yapımında kullanılabilir
  İdrarınızın hayat kurtarabilceğini biliyor muydunuz ? Pıhtılaşan kanı durdurabildiği gibi kalp krizlerinde de iyileştirici özelliği vardır. Ancak sakın kalp krizi geçiren bir hasta gördüğünüzde anında hastanın üstüne idrarınızı yapmaya başlamayın. Çünkü idrar toplayan ve idrarınızı özel filtrelerden geçiren bazı kuruluşlar vardır. Ancak bu gibi süreçlerden sonra idrarınız kullanılabilir duruma geliyor.

  Dışkı


  Ev inşası için kullanılıyor
  Japonlar tükenmek üzere olan doğal kaynaklar yüzünden yeni kaynaklar bulmak zorunda kaldılar. Bu yeni bulunan patentli sistem kanalizasyondu. Artık tuğlalara kanalizasyondan çıkan malzemelerle şekil veriyorlar. Bu tip tuğlaları inşa eden birkaç firma var.

  Bazı firmalar yüzde yüz dışkı kullanarak bazıları ise başka karışımlar oluşturarak tuğla üretiyorlar. Tuğlalar şekil verildikten sonra yüksek ısılarda bekletiliyor. Ürünün son halini ise plazaların yer kaplamalarında yada kaldırımlarda görebiliriz.


  Sünnet Derisi


  Anti-aging tedavisi için kullanılıyor
  ‘Intercytex’ adlı bir firma penisin kesilen üst derisini kullanarak Vavelta adlı bir ilaç yarattı. Bu ilaç kırışıklıklarlave izlerle mücadele etmek için kullanılan kozmetik ürünlerinden bir tanesi. Bebek gibi bir cilde sahip olmak kolay değil. İşte bu yüzden yaklaşık 150 hasta tüp başına 1000 dolar para ödüyor. Bu deneyler acaba gerçekten faydalı mı? Yoksa cildiniz bir anda kontrolden çıkıp canavara mı dönüşecek?

    2. Cevap: İnsan Atıklarının Faydaları

  İlk kez duyduğum bilgiler ve gerçekten iğrençötesi.Yine çoğunluk japon ve çin kaynaklı icatlar.Ülkemizde bu tür icraatların yapılacağını sanmıyorum.
    3. Cevap: İnsan Atıklarının Faydaları

  Ülkemizde de bu gibi şeyler üretilip satılıyor. Özellikle kozmetik dünyasında (rujlarda daha fazla) plesenta çok fazla kullanılmakta.
    4. Cevap: İnsan Atıklarının Faydaları

  Satın aldığımız ve kullandığımız ürünlere dikkat etmek gerekir.Çoğunun içeriğini bilmeden kullanıyoruz ama kadar sağlıklı..önemli bir konu dediğin gibi özellikle kozmetik ürünler.
    5. Cevap: İnsan Atıklarının Faydaları

  üfffffffffffff gece gece içim kaltı insanın gözünün görmediğine aklının bilmediğine katlanması kolay ama gelde şimdi görünce düşünme bu o maddelerdenmi diye...