İngilizlerin Yemek Kültürü

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 6 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. İngilterenin Yemek Kültürü


  İngilizlerin Ünlü Yemekleri  Sömürge olarak aldığı ülkelerle birlikte nüfusunda her ülkeden kişiyi barındıran İngilterede homojen bir ülke mutfağından bahsetmek çok zordur.

  İngiliz yemek kültürü ve mutfağı, Avrupanın en zayıf mutfaklarından birisi olarak kabul edilir. İngilizler genelde dışarıda yemek yemeyi severler. Evlerde pişen yemekler genelde Türk damak tadına pek uygun değildir. Ancak, birkaç hafta sonunda İngiliz yemeklerine alışılabilir.

  Londra ve büyük şehirler, değişiklik isteyenlere, düşünülebilecek her tür etnik yemeği, özellikle de popüler ve pahalı olan Hint ve Çin yemeklerini sunar.

  Her bölgenin kendi özel yemekleri vardır; bunlar arasında sığır eti kızartması, Yorkshire muhallebisi/pudingi, geyik etli börekler, kuzu eti ve pek çok balık yemeği yer alır. İngiltere hala pudinglerin vatanıdır: Spotted dick (kuş üzümü ve kuru üzümle ve böbrek yağı ile yapılır), plum duff (erikle yapılır) ve syllabub (bunun yapımında beyaz şarap da kullanılır). İngiliz kremalı çayı özellikle güney sahili mesirelerinde çay salonlarında hala sunulur. Bu genellikle bir tür yağlı çörekler, reçel, tereyağı, donmuş kaymak ve tabii ki çaydan oluşur.

  Pek çok yöresel fırın yemeği vardır: Kuzey İngiltere ve İskoçya'nın gözleme tipi düz yağlı çörekleri; meyveli siyah İskoç kurabiyeleri; badem doldurulan ve üstü şekerli krema kaplı bir pasta olan Bakewell turtası; ve her tür ekmek.

  Genelde, ülkenin kuzeyi daha temel ve geleneksel yemekleri güneye göre daha makul fiyatlarla sunma eğilimi gösterir.