İngilizce - Türkçe Çeviri Siteleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 17 Mar 2009 tarihinde açılan konu


 1. İngilizce Türkçe Çeviri Sitesi

  İngilizce - Türkçe çeviri yapmak sanıldığı kadar kolay değildir.Ne kadar iyi ingilizce bilseniz de çeviri yapmak,özellikle İngilizce - Türkçe Çeviri yapmak gerçekten zor iş. Çünkü yaptığınız çeviriye kendinizden de bir şeyler katmanız gerekiyor.Bilindiği gibi İngilizcedeki bir çok terimin tam olarak Türkçe karşılığı yok. Bu nedenle çeviri yaparken kendinizden de bir şeyler mutlaka katmak zorundasınız. Hiç ingilizce bilmeyenlerin imdadına ise makine çevirisi yetişiyor. Ancak çok fazla şeyler umut etmemek gerkir.
  Mesela : “Im on my way cümlesini ele alalım. Makine çevirisiyle bu cümleyi İngilizceden Türkçeye Çevirin ve bakın ortaya ne çıkacak? “Ben, benim yolumdayım gibi anlamsız bir cümle çıkar ortaya.
  Makine Çevirisinin zayıf olmasına karşın İnternette online çeviri yapmaya yarayan bir çok araç bulunuyor.Kapsamlı bir çeviri işi yapamasalar da hiç ingilizce bilmeyenlere en azından bir fikir verebiliyor bu araçlar. En çok kullanılan online çeviri aracı ise hiç şüphesiz Hemen Çevirdir. Bunun dışında cümle ve kelime bazında online çeviri sitelerinden birkaçı şunlar:
  Babil Türk


  Tureng

  Zargan


  Sesli Sözlük


  Hemen Çevir

  Babylon
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ara 2012
 2. Cevap: İngilizce - Türkçe Çeviri Siteleri

  teşekkürler
   
 3. Cevap: İngilizce - Türkçe Çeviri Siteleri

  katılıyorum...istediğimiz bir cümleyi bazen tam anlamıyla çeviremiyoruz bazen de doğru çeviri elde edemiyoruz...:confused:
   
 4. lens

  ben gözlük yerine lens takcam benim gözm kahve ben renkli lens takabilirmiyim sizce varmıdır cevap bekliyorum acilll lütfen