İndigo Çocuk ve İndigo Tipleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda anniccha tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. İndigo Nedir?
  İndigo (Kristal) Çocuk Tipleri
  İndigo Çocuk Kimlere Denir?
  İndigo Tipleri Nelerdir?
  Kristal Çocuk "İndigo" lar  Çağımızın "Kristal Çocukları" diye adlandırılan "İndigo Çocukları" günümüzde birçok kaynak tarafından tanımlanmaktadır. İnsanın zihinsel, ruhsal ve fiziksel, gelişiminin bir diğer aşaması olarak nitelendirebilir. İndigo bilincini kanıtlayan bilimsel bir kesinlik olmasada Her birçok öğreti bu kavrama kendi içinde kendince yer vermiştir. Dünya üzerindeki farklı kültürel coğrafyalarda yaşayan insanların benzer farklılıkları göstermeleri ve benzer düşünceler içerisine, birbirlerinden bağımsız bir şekilde girmeleri, kavramın gerçekliğini gözler önüne sermektedir.

  İndigo kavramı ilk olarak 1970 ve sonrasında dünyaya gelen çocukları işaret etmek üzere “indigo çocuklar ifadesi ile tanımlanmıştır. Fakat indigo kavramını sadece “indigo çocuklar fikri ile sınırlandırmamak gerekir. Önceki paragrafta da ifade edildiği gibi; İndigo her geçen gün artan ve değişen enerji düzeninin insan doğası üzerindeki fiziksel, ruhsal ve zihinsel yansımalarıdır. İndigo çocuklar hem doğuştan bu yansımalara sahiptirler hem de insanoğlunun geçirdiği bu bilinç evrimine yardımcı olmak için buradadırlar.

  Tanımlar arasında farklılıklar olsa da genel anlamda indigo çocuk; “bir dizi yeni ve olağandışı psikolojik nitelik sergileyen ve genelde daha önce belgelenmemiş bir davranış biçimi gösterip özel davranış şekilleriyle muamele gerektiren ve klasik eğitim düzenini yıkmayı amaçladıklarına inanılan çocuklar olarak tanımlanıyor. 1970'li yılların sonunda doğmaya başladıkları için bugün indigo özellikler taşıyan birçok yetişkin aramızda bulunuyor.


  İndigo Tipleri

  Dört Farklı İndigo Tipi olduğunu söyleyen Nancy Ann Tappe bu İndigoların her birinin farklı bir amacı olduğundan bahsetmiştir.

  1. İNSANCIL
  Kitlelerle birlikte çalışacak olan insancıl indigolar yarının doktorları, avukatları, öğretmenleri, tüccarları, işadamları ve siyasetçileridir. Bu tip indigolara çoğunlukla hiperaktif tanısı konulur. Sosyaldirler ve her zaman herkesle dostça konuşurlar. Sakardırlar ve bazen frene basmayı unutup hızla duvara çarparlar. Onlar tek bir oyuncakla oynamayı bilmezler. Her şeyi ortaya döker ve sonra oyuncakların çoğunu hiç ellemeyebilirler. Onların gidip odalarını toplamalarını istiyorsanız, bunu kendilerine defalarca hatırlatmanız gerekebilir, çünkü dikkatleri kolayca başka şeylere kayabilir. Onlar odalarına gidip ortalığı toplamaya başlarlar, ama bu bir kitap dikkatlerini çekinceye kadar sürer. Sonra o kitabı alıp okumaya başlarlar, çünkü onlar birer kitap kurdudur.

  2. KAVRAMCI
  Kavramcı İndigo, insanlardan çok projelerle ilgilenir. Onlar yarının
  mühendisleri, mimarları, tasarımcıları, astronotları, pilotları ve subayları olacaklar. Onlar sakar değildir ve çocukken, çoğunlukla, çok atletik olurlar. Onların yönetme sorunları vardır, ve en çok yönetmeye çalıştıkları kişi, eğer oğlansalar, anneleridir. Kızlar babalarını yönetmeye çalışırlar. Eğer bunda başarılı olurlarsa, bu büyük bir sorun olabilir. Bu indigo tipi ergenlik çağında bağımlılıklara, özellikle de uyuşturucu haplara eğilim gösterir. Ana-babasının onun davranışlarını yakından izlemesi gerekir: ve o saklanmaya ya da “Odama girmeyin gibi laflar etmeye başladığında, annesinin onun odasını araştırması gerekir.

  3. SANATÇI

  Bu indigo, diğerlerinden çok daha duyarlıdır ve genelde daha ufak tefektir. Onlar daha çok sanatla ilgilenirler, yaratıcıdırlar. Onlar yarının öğretmenleri ve sanatçıları olacaklar. Her neyle ilgilenirlerse ilgilensinler, onun yaratıcı yanında olacaklar. Eğer tıp alanına girerlerse, cerrah ya da araştırmacı olabilirler. Güzel sanatlar alanına girdiklerinde, yaratıcının yaratıcısı olurlar. Dört ila on yaşları arasında, on-beş farklı yaratıcı sanatı ele alabilir, biriyle beş dakika ilgilenip bırakabilirler. Bu yüzden, ressamların ve müzisyenlerin annelerine hep, “Aletleri satın almayın, kiralayın, derim. Sanatçı Indigo beş-altı farklı müzik aleti de çalışabilir, sonra ergenlik çağına geldiğinde, onlardan birini ya da bir başka sanat dalını seçip onun sanatçısı olabilir.

  4. BOYUTLARARASI
  Onlar diğer indigolardan daha iri yarıdır, ve bir-iki yaşındayken onlara hiçbir şey anlatamazsınız. Onlar size, “Bunu biliyorum. Bunu yapabilirim. Beni rahat bırakın, diyeceklerdir. Onlar dünyaya yeni felsefeleri getirecek olanlardır. Çok daha iri yarı olduklarından ve diğer üç tip gibi uyumlu olmadıklarından, zorbalık da yapabilirler.

  [BILGI]İndigo kavramı maviden morlaşan bir anlamdır. Mavi mağrur, gururlu, onurlu, gizemli toplumla çoğu zaman uyumsuz, sevgisiz, mutsuz ve yalnız ama her zaman iyi iletişimi özleyen bir kişilik iken, morla birleşiminde; bilge, kutsal, ulvi bir kata tırmanıp hayal dünyasını genişletmektedir.[/BILGI]