İnce belli olmanın sırrı

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 27 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. İnce belli olmanın sırrı

  [​IMG]

  Evet bayanlar belinizin kalın olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir an önce incelsin mi istiyorsunuz? Tamam panik yapmanıza gerek yok:f40: Çözüm yolu egzersiz. Aşağıdaki egzersizleri haftada 3 yada 4 kez yapın. Ayrıca egzersizleri yaptığınz sırada karın, sırt ve bacak kaslarınızı sıkın.

  • Yere uzanıp sol yanınız üzerine yatın. Sağ ayağınızı fotoğraftaki gibi sol ayağınızın üzerine atın ve sağ elinizi başınızın arkasına koyun. Eliniz ileri bakacak şekilde dirseğinize dayanarak güç alın. Dirseğinizle omzunuzun bir hizada olmasına dikkat edin. Şimdi yere değen kolunuzdan destek alarak kalçanızı ve bacaklarınızı yerden kaldırın.
  • Yavaş yavaş alçalın ama yere değmeyin. 10 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirip tekrarlayın.

  Egzersiz esnasında öne eğilmeyin, omuzlarınızı kambur tutmayın

  • Yere oturun. Dizlerinizi kendinize doğru çekin ve ayaklarınızı yerden kaldırmayın. Şimdi bir ila bir buçuk kiloluk bir dambılı iki ucundan tutun ve kollarınızı göğüs hizasında ileri doğru uzatın.
  • Kollarınızı düz tutup sol bacağınızı kaldırırken, karın kaslarınızı sıkarak gövdenizle sola dönüp dambılı aşağı indirip yere yakın tutun. Başlangıç pozisyonuna dönüp sonra sağ yanınıza dönerek devam edin. Sağ-sol değişimini yaparak 10 tekrar yapın.Yere oturup bacaklarınızı sol yanınıza doğru kırın ama kendinizi kasmadan, rahatça oturun. Bu esnada sağ ayağınız da sol dizinize değsin. Sol baldırınızı sol elinizle tuttuktan sonra, sağ kolunuzu yukarı uzatın. Kendinizi zorlamadan sol yanınıza doğru esnerken sağ elinize bakın. Diğer yanınızla tekrarlayın.

  Kolay gelsinnn;)
    2. Cevap: İnce belli olmanın sırrı

  90
  60
  90 =)) :):)
    3. Cevap: İnce belli olmanın sırrı

  Bunun bir sırrı olduğunu bilmiyordum :) Doğuştan sanıyordum :f40: