İmparator Dönüyor mu?

'Spor Gündemi' forumunda Aysell tarafından 29 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Terim'i yeniden G.Saray'ın başına geçirmek için kolları sıvadı... Fatih hocanın yetkileri bütün Floryayı kapsayacak. Yeniden yapılanma planı onun omuzlarına yüklenecek.

  Galatasaray Başkanı Adnan Polatın sezon sonunda görevine son vermeyi düşündüğü Bülent Korkmazın yerine daha önceki yıllarda Sarı-Kırmızılı kulüpte büyük başarılara imza atan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terime teklifte bulunacağı öğrenildi. Sezon ortasında da takımın başına geçirmek istediği ancak olumsuz cevap aldığı Fatih Terime, lig bitiminde bir kere daha öneride bulunmayı planlayan Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı, eğer teknik adamı ikna edebilirse bütün sistemi de onun üzerine inşa edecek.

  -ASLANTEPE AŞKINA-

  Fatih Terimin bu teklifi kabul etmesi halinde yıllardır hayalini kurduğu projeyi hayata sokacak olan Başkan Adnan Polatın, teknik adamı futbolun tek patronu ilan edeceği ve Floryanın tüm birimlerini de ona bağlayacağı öğrenildi. En büyük hayalinin yapımı devam eden yeni statta, Fatih Terimi takımın başında görmek olduğu öğrenilen Polat, üst üste 4 defa şampiyonluk yaşayan ve UEFA Kupasını da müzelerine getiren efsane çalıştırıcıyla bu defa da aynı başarıyı tekrarlamanın hesaplarını yapıyor.

  İki farklı Terim!

  Fatih Terim, G.Saraydaki ilk döneminde Sarı-Kırmızılı kulübe UEFA Kupasını ve üst üste 4 lig şampiyonluğunun yanı sıra birçok kupalar kazandırarak adeta tarih yazmıştı. Ancak ikinci gelişinde tam bir hayal kırıklığı yaşandı. Eski Başkan Özhan Canaydının Lucescuyu kovarak yerine getirdiği Terim, istediği sonuçları alamayınca istifa etmişti.

  Ay-Yıldız ne olacak?

  Tekrar bir kulüp takımı çalıştırmak istediği bilinen Fatih Terimin Milli Takımla birlikte ikinci bir takım çalıştırmasına Futbol Federasyonu nasıl bir tepki verecek? Bundan önce aynı konuyla ilgili federasyon tavır koyarak böyle bir düşünceyi reddetmişti. Ancak Adnan Polatın Terimi sadece G.Sarayı çalıştırması adına ikna edebileceği vurgulanıyor.

  [​IMG]