iman duasının okunuşu ve anlamı

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 30 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. İman Duası ve Anlamı


  Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

  Okunuşu

  Rabbena la tüziğ kulubena bade iz hedeytena ve heblena mil le- dünke rahmeten inneke ente’l-Vehhab.

  Anlamı

  Allah’ım, Sen bizleri doğru yola sevkedip imana muvaffak kıldıktan sonra kalplerimizi batıl ve kötü yola saptırmaktan koru ve bizlere ilahi katından rahmet ihsan eyle, zira Sen ihsanı bol ve bağışlayıcısın.
  Al-i imran

  İman duası


  Allahümme innî e’üzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estagfirü-ke li-ma la-a’lemü inneke ente allamülguyûb Sabah ve akşam okumalıdır.

  Ya hayyü ya kayyum ya zel celal-i vel ikram Allahümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike ebeden ya Allah, ya Allah, ya Allah celle celalüh.

  Bu duayı sabah namazından sonra okuyanın imanla ruhunu teslim edeceği bildirildi.

  Ya Allah ya Allah ya hayyü ya kayumü ya zelcelali vel ikram, es’elüke en tuhyiye kalbi bi nûr-i ma’rifetike ebeden ya Allah ya Allah duası da imanla ölmek için her zaman okunmalıdır

  La ilahe illallahul mevcudu bikülli zaman. La İlahe illallahul ma’budu bi külli mekan. La ilahe illallahul ma’rufü bi külli ihsan. la ilahe illallahul mezkuru bi külli lisan. La ilahe illallahu külle yevmin hüve fişe’nin. La ilahe illallahul emanül eman min zevalil iman ve min şerri’şşeytan. Ya kadimel ihsan ya ğafuru ya ğufranü bi rahmetike ya erhamerrahimine ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ecmaine ya Allah ya Allah.

  Bu İman duası aynı zamanda Sabah ve akşam okunulmalı ve de özellikle hastalık anında bu duaya devam edilmesi tavsiye edilir. Bu dua’yı ihlasla okumak ve bu dua’nın önemine inanmak gerektir. bu dua vesilesi ile Allah (c.c) Hz.’lerinin Cemalini görme şerefi ile müjdeleniyor. Bu dua bizler için manevi bir kale sayılacaktır ve de İmanımızı kuvvetlendirecektir.
   


Yükleniyor...