İmam

'Eğlence' forumunda Blue tarafından 27 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir. Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar. Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır. Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir. Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır. Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez. Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir. Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder. İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar
  -Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun.
  -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim.
  -Melek: neden?
  -İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım.
  -Melek: ne oldu ki?
  -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum. Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım... Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur:
  -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!
    2. Cevap: İmam

  Muhteşemdi Blue eline sağlık...Hahahahaha !!! Yaa ne demekmiş salaklığın lüzumu yokmuş....Allah kafatasının içierisine saman değil akıl koymuş değil mi ?:D:D:D:
    3. Cevap: İmam

  Depremde de benzer olaylar yaşandığına bizzat tanık oldum.Artçı depremlerin yaşandığı saniyelerde insanlar son sürat dışarı çıkarken bazı zihniyetler Allah korur bizi diye binayı terketmemekte ısrar ediyorlardı.
  Elbette Allah korur buna şüphe yok ama yine de her koşulda dikkat edip tedbir bizden,takdir Allah'tandır demek lazım..
  Teşekkürler Blue güzeldi :f196:
    4. Cevap: İmam

  Yaren Ablanın Dediği Gibi
    5. Cevap: İmam

  Tek kelimeyle süperdi..