İlkbaharda Gezilecek Yerler

'Güncel Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 25 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Baharda Gidilecek Yerler,
  İlkbaharda Nereye Gidilir,
  İlkbaharda Gezilecek Yerler  Mart ayı, ilkbaharın habercisi. Kuzey Afrika çöllerinde gezinti için en uygun mevsim, Bahamalar ve Martinik ise şimdiden en gözde destinasyonlardan. Karayipler ve Meksika seyahatleri için ideal mevsim yavaş yavaş sona ermeye başlarken, Mauritus Adası ve Moritanya için mart ayından itibaren ölü mevsim başlıyor. Kuzey Afrika, Bahamalar, Martinik, Peru, Karayipler, Meksika.

  İlkbaharda Gezilecek Yerler
  Dünyadaki gezilecek yerler arasında Tibet özellikle tavsiye edilebilir. Japon Adaları’nda kiraz ağaçları nisan ayından itibaren çiçek açmaya başlıyor. Akdeniz sahilleri sakin; şimdi turist akınına uğramadan denize girebilirsiniz. Karayip adaları’nda ise güzel havaların sonuna yetişebilirsiniz. Çin, Japonya, Akdeniz, Lübnan, Ürdün, Mısır ve Türkiye gibi Akdeniz ülkeleri için de geçerli.

  İlkbaharda Gezilecek Yerler
  Güneşli ve ılık ilkbahar günlerinin başlaması ile birlikte Britanya adaları ya da Kuzey Avrupa, ideal tatil seçenekleri olabilir. Tam tersine, Orta Amerika ve Karayipler, sonbahara dek süren yağışların başlamasıyla birlikte gündemden düşüyor. Batı Afrika içinse mayıs ayı, yağmurlar başlamadan gitmeniz için son fırsat. Büyük Britanya, Kuzey Avrupa, İsveç, Norveç, Finlandiya, Madagaskar.

  Alıntı