İlkbahar Güzellik Sırları

'Kadınların Dünyası' forumunda Blizzard tarafından 14 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  İlkbahar ve Güzellik Sırları -İlkbahar İçin Güzellik Sırları
  Bayanlar Bahar yaklaşıyor Kıştan çıkmış yorgun cildinizi bahara hazırlamaya ne dersiniz

  Bahar aylarında cildimiz bazen istediğimiz ışıltıya sahip olmayabilir. Cilt hassas bir organdır ve dış etkenlerden çabuk etkilenir. Özellikle de hava kirliliği, stres, yanlış bakım kremleri gibi faktörler eklenince, durum vahim hale gelebilir. Bu nedenle mevsim geçişlerinde cilt bakımı çok önemlidir. İşte sizlere bahar ayında cilt bakım önerileri....

  Kozmetik ürünlerine dikkat

  Sürekli kullandığınız nemlendirici veya bakım kremi birden bire ters tepki veriyorsa endişelenmeyin. Öncelikle ürünü kullanmayı bırakın. Bir güzellik uzmanı veya doktora danışabilirsiniz. Bunun dışında kullanmakta olduğunuz nemlendirici veya kremin dermatolojik olarak test edilip edilmediğini ve hangi maddeleri içerdiğini kontrol edin.

  Özellikle açık ten rengine sahip olanlar kızarıklıklar konusunda çok hassas. En çok yanak, alın, burun ve elmacık kemiklerinde görülen lekemsi renk değişiklikleri baharda polenlerin uçuşması ile artıyor. Ağır vakalar ya da daha önce bu tür sorunları olanların uzman bir doktora başvurması doğru olur. Daha hafif kızarıklık durumlarında önlem almak için cildinizi aşırı sıcak ve soğuktan mümkün olduğunca koruyun. Uzmanlar hamam, sauna, buhar banyosu veya buz küpleri ile yapılan kürlerden uzak durulmasını tavsiye ediliyor.

  Hava kirliliği, stres ve klima
  İster açık havada olalım ister kapalı mekanlarda, cildimiz bir kez hassaslaşmışsa tepki göstermeye başlar. Çeşitli gaz atıklarının yarattığı hava kirliliği dışarıda bizi tehdit ederken, çoğu işyerinde kullanılan klimalar da alerjik reaksiyonları artırır. Sigara dumanı ve hayatımızın kaçınılmaz bir parçası haline gelen stresi de hafife almamak gerekiyor.