ilk madalya geldi...

'Spor Gündemi' forumunda Eco tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Eco

  Eco


  PEKİN OLİMPİYAT OYUNLARI BAŞLADI.  Tarihin en yüksek katılımlı Olimpiyatları başladı. Çin başkenti Pekin'deki Olimpiyat Oyunları'nın Açılış Seramonisi'ni tam anlamıyla bir gövde gösterisine dönüştürdü...

  2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nın ev sahibi olan Kuş Yuvası Stadyumu'ndaki gösteriler vurgulu çalgıların 90 bin kişiyi aşan seyiricilere inanılmaz bir gösteri sunumuyla başladı. 3 buçuk saat sürecek olan törende binlerce Çinli stadyumun ortasında tam bir görsel şölen sunuyor. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nın açılış töreninde Kuş Yuvası'nın içerisinde saha üzerinde 2008 Çinli hareketlerini aynı anda yaparak tam bir kareografi harikası sunuldu..


  [​IMG]

  TÜRKİYEDEN REKOR KATILIM.

  Pekin'de dün başlayan 29. Olimpiyat Oyunları'na Türkiye tarihinin en kalabalık kafilesi ile katılıyor. Türkiye 68 sporcu ile temsil edilecek.
  Türk Olimpiyat Takımı, atletizmde 16, güreşte 13, halterde 6, tekvandoda 4, boksta 5, yüzmede 11, yelkende 6, ilk kez katılacağı masa tenisinde 2, okçulukta 2, atıcılık, judo ve bisiklette ise 1'er sporcudan oluşuyor. Fenerbahçe 16 sporcu ile olimpiyatlara en fazla sporcu veren kulüp durumunda. Pekin'e gelen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, "Olimpiyat Köyü'ne bayrağımızı da çektik. Sıra sporculara geldi. Onlardan da madalyaları kazanıp, bayrağımızı göndere çektirmelerini bekliyoruz. Hedefimiz Atina'daki madalya sayısını geçmek" dedi.


  İLK MADALYA GELDİ,DARISI DİĞERLERİNE...
  Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de bugün başlayan 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda bayanlar halter 48 kiloda mücadele eden Sibel Özkan gümüş madalya kazandı.
  Sibel Özkan, koparmada 88, silkmede de 111 kiloluk kaldırışlarıyla, toplamda 199 kiloya ulaşarak gümüş madalyanın sahibi oldu.


  HAYDİ TÜRKİYEM,TOPLA GEL TÜM MADALYALARI...
  BAŞARILAR...
    2. Bilgilendirme için teşekkürler Eco..:f40:
    3. "Haydi Türkiyem topla gel tüm Madalyaları"
  Paylaşım için Teşekküler Eco"
   


Similar Threads: madalya geldi
Forum Başlık Tarih
Spor Gündemi Özlem Becerikli Bronz Madalya Kazandı 2 Eylül 2012
Spor Gündemi 2012 Londra Olimpiyatları Madalya Sıralaması Güncel 11 Ağustos 2012
Spor Gündemi Londra Olimpiyatlar Madalya Sıralaması 7 Ağustos 2012
Spor Gündemi Pekin 2008 -Serbest Güreşte Ramazan Şahin Altın Madalya Kazandı 20 Ağustos 2008
Spor Gündemi Allan McGregor Hangi Takımdan Geldi 10 Temmuz 2012