ilk buluşmada nasıl davranmalı

'Güncel Bilgiler' forumunda Aysell tarafından 15 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler
  ilk buluşmada nasıl davranılır
  ilk buluşmada nasıl davranmalı


  Sevgilinizle ilk buluşmanız ve nasıl davranacağınızı bilmiyor musunuz? işte sizi rahatlatacak birkaç tüyo ;)

  [​IMG]

  Okulda dersinize ilk kez giren bir İngilizce öğretmeni, üniversite yurdunda odanıza yeni taşınan bir kız arkadaş için bile ilk izlenimizin ne kadar kalıcı olduğunu bir düşünün. Buluşup tanışacağınız biri için, ilk izlenimin çok çok daha önemli olduğunu takdir edersiniz. O tanışacağınız insanla kimbilir ne güzel şeyler yaşama ihtimaliniz var, neden kötü bir ilk izlenim bırakıp bütün bu güzellikleri itesiniz ki?

  Peki nelere dikkat etmelisiniz? Çok basit bir kaç kuralı hatırlayın, gerisini getirmeniz zor olmayacaktır:

  Güler yüzlü bir merhabanın ardından küçük bir hediye - bir papatya mesela - ile onu da gülümsetin.

  Karşınızdaki çekingen davranabilir, daha önceden neler konuşabileceğinizi düşünün. Uzun süreli sessizlikler, ortamdaki gerginliği arttırır. Yüzündeki tebessümün sönmemesi için çabalayın.

  Tamam, konuşmayı sıcak tutun dedik ama sakın onu BAYMAYIN. Bir konuşma bombardımanı ile onu sıkmayın.

  Aman dikkatli olun, günün heyecanıyla bir şeyler anlatmaya çalışırken kahvede ya da stadyumda konuşur gibi kötü sözler ağzınızdan çıkmasın!

  Ve tabi ki susmasını bilin. Sizin anlatacak o kadar şeyiniz var da onun yok mu? O anlatmak istediklerini anlatırken ilginizi ona verin, aktif bir şekilde dinleyin ki onu daha iyi tanıyabilesiniz.

  İlk buluşmanız nasıl seyrederse seyretsin ya da buluşma beklediğiniz gibi geçmemişse bile, güler yüzden vazgeçmeyin. Unutmayın, ilk buluşmanın heyecanıyla durumu iyi analiz edemiyor olabilirsiniz. Karşınızdaki insanı sakın içinde "Acaba ona kötü bir gün mü yaşattım?" düşüncesiyle göndermeyin. Unutmayın, o da sizin kadar heyecanlı ve gergin.