İlişkilerde En Büyük Sorun Kıskançlık

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 17 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. İlişkilerde En Büyük Sorun Nedir
  İlişkilerde En Büyük Sorun Kıskançlık
  İlişkilerde Kıskançlık

  İlişkilerde en büyük sorundur kıskançlık. Hiç yoktan yere kavgalara neden olan kıskançlığı nasıl yeneriz? Bu yazımızda bu konuya değineceğiz. Uzmanlara göre, deliliğin yakın akrabası diye tanımlanır. Bazı görüşlere göre ise, vücudun, rekabeti önlemek ve çocuklarımızı korumak için yapmış olduğu bir refleks.
  [​IMG]
  İsmi ne olursa olsun, aşkta kıskançlık şizofrenik olur, temel gerçeklere dayanmaya bilir. Sevdiğimizi tamamen kaybettiğimizi zannederiz.İçimizdeki canavarı nasıl kontrol altına alabiliriz? Pozitif düşünmeye çalışmalıyız, mantıklı olmaya kendinizi davet edip, en son birlikte yaşadığınız güzel bir günü düşünebilirsiniz. Bir arkadaşınızla sorununuzu paylaşıp, 3. göz ile bakmaya çalışın. Böylelikle, tarafsız bakış açısı yakalarsınız. Kıskanç bir insan değilmişsiniz gibi davranmayın. Tepki vermeniz gerektiği yerde, tepkinizi verin bu sizin dolup dolup patlamanızdan iyidir.

  Eğer ilişkinizin gerçekten bittiğini düşünüyorsanız, üstelemenin artık bir anlamı olmadığını bilin ve ona göre davranın. Tabii bundan eminseniz, kendi kendinize gelin güvey olmayın. Sevgilinizin beklide olan bitenden haberi bile yoktur. Kendi hayatınız olmalı, sosyal insanlar bu tip durumlarla fazla yüz yüze gelmez. Sevgilinizle beraberken, sosyal hayatınız biraz azalmıştır, hobiler edininiz.