İks Sistemi

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 10 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. İks Sistemi nedir,
  iks sistemi ne zaman açılacak,
  iks sistemi hakkında

  İks Sistemi - İKS SİSTEMİ GİRİŞLERE AÇILDI

  Planlanan ve yapılan çalışmaların ardından İKS sistemi 2011 Mayıs ayı itibariyle uygulamaya açılmıştır.Bu bağlamda okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin yapacakları iş ve işlemler aşağıda belirtilmiştir.

  1.Öğrencilerin veli bilgilerinin eksik kısımlarının tamamlanması ve güncellenmesi

  2.İKS sistemine MEBBİS üzerinden veri girişlerinin yapılması öğretmen ve yöneticilerin Algısal Yarar Ölçeklerini doldururken kişisel MEBBİS sifreleri ile modüle kendi sayfalarından giriş yapmaları..

  Yeni başlatılan sistem İKS İlköğretim Kurumları Standartlı olarak açılımını yapabiliriz. İKS’yle amaç okullardaki veli öğrenci ve öğretmenlerin kurumlarıyla ilgili doldurdukları anketlerle kurumun genel durumuna dair fikirler edinmek ve ileride İKS sayesinde okullardaki teftişi kaldırmayı planlıyor.

  Tüm illerde uygulanmaya başlayan İKS’nin değerlendirmeleri yapılmaya başlandı ve veliler öğrenciler ve öğretmenler 31 Mayıs’a kadar İKS’de anketleri doldurmaya devam ediyorlar. Öğretmenlere okullarıyla ilgili toplam 34 soru yöneltiliyor ve bu sorularla okulun hangi alanda yeterli hangi alanda yetersiz olduğu ölçülüyor.

  Mebbis Ana Sayfa İçin tıklayınız

  İKS Öğretmen Girişi İçin tıklayınız