İkizler Burcu Şubat 2010

'Kadınca' forumunda Aysell tarafından 2 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. İkizler burcu Şubat yorumu

  Aşk ve İlişkiler

  Bu ay Satürn gezegeninin geri hareketi, Oğlak burcunda ilerleyen Pluton ile zorlu görünüm bir oluşturmakta. Böylece geri hareketin etkisini daha yoğun hissedeceğiz. Şimdi gelin bu enerjiyi tekrar hatırlayalım ve aşağıda sözü edilen durumların çok daha baskın olacağının bilinci içinde dikkatli olalım. Geri hareket dönemi yaklaşık 4.5 ay süreceğinden bu tarihler arasında ilişki konusunda dikkatli hareket etmek, seçimlerinizi yaparken akıllıca davranmak, dengeli hareket etmek şarttır. Satürn geri hareketinde aşk hakkındaki düşünceleriniz içe yönelmeye başlayacağından, birlikte olduğunuz kişi ile aranızdaki paylaşımın niteliği ve süresi önemli hale gelir. Artık eskisi gibi olayları yüzeysel şekilde değil, daha derinlemesine ve ciddi manada ele alabilirsiniz. Değişimde bulunmak, alışkanlıklarınızdan kolay kolay vazgeçmek mümkün değildir. Ben bu süreci, aşk hayatınızla ilgili konularda olgunlaştırıcı olarak görüyorum. Kimi zaman kendinizi savunmak ihtiyacı duyarken çoğu zaman savunmasız kalarak önünüzdeki gerçeği kabul etmek zorunda kalabilirsiniz.

  Bu etki altındayken geçmişin gözden geçirilerek değerlendirilmesi mümkündür. Daha önce yaşanan ilişkiler, şu anki durum ciddi manada ele alınır. Dürüstlük ve açıklık hareket etmek gayet yararlıdır. Yeni bir aşk ilişkisinin kökleşmesi zaman alır. Maceracı düşünmekten ziyade geleceğe dönük hareket etme isteği ön planda olabilir. Süreci olumlu geçirmenin yolu çok basittir. Önce karşınızdaki kişiyi iyi tanımak, zihinsel manada iletişim kurmaya çalışmak, arkadaş olmak, hayata bakış açısını ideallerini, amaçlarını kavramak ve bizimle arasındaki farklılıkları tespit etmek lazımdır. Sizden daha değişik düşünen birini tanımak son derece zevkli olabilir. Kaldı ki, birazdan ele alacağım olumlu enerjileri gözönüne alırsak geçtiğimiz Satürn ve Pluto arasındaki zorlu enerjiyi daha kolay karşılayabilirsiniz. Ancak unutmayalım ki geri hareket Mayısa kadar devam edecek. Bu ay kısa süreli enerjiler sizi rahatlatacak olsa da, yine de üstteki durumları hafife almayalım. Şimdi beraberce bahsi geçen kısa süreli gezegen transitlerini gözden geçirelim.

  Sıradışı Sevgi İhtiyacı

  18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin seyri ilişki kurma konusunda özgür hareket etmekten hoşlanmanız anlamına gelmekte. Gerek yakın gerekse uzak çevrenizde bulunan kişilerle olan her türlü duygusal paylaşımda üzerinizde denetim uygulanması canınızı sıkabilir. Satürn gezegeninin geri hareketini de hesaba katarsak doğal olarak zaten bir baskı söz konusu olduğundan ekstra bir zorlanma hoşunuza gitmez. Bu enerji, öncelikle zihinsel açıdan sizin için rahatlatıcı olabilir. Beraberliğinizde veya kuracağınız ilişkilerde bu olguyu ön planda tutabilirsiniz. İlişkinizi ve sevgilinizi sahiplenmekten ziyade farklılıklarınıza saygı gösterilmesi ve göstermeyi tercih edebilirsiniz. İlişkisinde sorun olmayanlar için bu durum sevgilinizle dostça paylaşımın göstergesidir. Her iki taraf da birbirini gayet iyi tanıdığından bu dönemi rahatça geçirebilirler. Fakat sorunlu ilişkisi olan çiftlerde, eğer sevgiliniz duygusal bir kişiyse bazı problemlere neden olabilir. Oysaki ortada bir sorun yoktur, sadece enerjiler gereği kendi kimliğinizi rahat bir şekilde ifade etmek ve serbestçe hareket etmekten yanasınızdır. Ayrıca Venüs Kova burcunda gayet kısa bir seyir ve tutkulu olmayan paylaşımlar anlamına geldiğinden pek büyük bir sorun çıkarmaz. Burada eşinizin, sevgilinizin yapması gereken size baskıda bulunmaması kelimenin tam anlamıyla rahatsızlık vermemesidir. Beraberliği olmayanlar ise bu süreçte sıradışı ilişkiler yaşamaya istekli ve kendi dünya görüşlerine uygun kişilerle bir arada olmaya özen gösterir bir tavır içinde olabilirler. Genelde görüşülen kişilerin kendi ülkeniz veya şehriniz dışında yaşaması mümkün olabileceği gibi, başka bir şehirde bulunmak zorunda da kalıyor olabilir. Kısaca bu dönem belirli bir mesafenin korunduğu öyle fazla sıkı fıkı olunmayan, kültürel veya başka zevklerin paylaşılacağı, geleneksel bir bakış açısıyla ilişki kurmaktan ziyade, kuralların dışına çıkılmaya istekli olduğunuz ilişki biçimlerine daha açık olabilir.

  Yenilikçi Bakış Açısı

  20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Güneş
  10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Merkür ve
  14 Şubat tarihinde Kova burcunda oluşacak Yeniay etkisini hesaba kattığımızda görüyoruz ki siz İkizler için bu dönem yeni deneyimlere açık, keşifçi, başka insanlarla birlikte olarak kendinizi geliştirici, amaçlarınız adına ortak hareket edecek kadar akıllı bir süreç yaşayabilirsiniz. Delidolu, kimi zaman sağı solu belli olmayan tutumunuzla, hatta kimi zaman uzlaşmaz hallerinizle dış ortamlarda dikkatlerden kaçmanız pek mümkün değil. Öğrenmeye ve yeniliklere bu denli aç olduğunuz bu dönemde özellikle ilişkisi olmayan İkizlerin yeni arkadaşlıklar kurmak için kimi zaman seyahat, kimi zamansa iletişim yollarını denemeleri mümkün. Günümüz internet çağı. Bu seyirlerin tümü Kova burcunda gerçekleşeceği için, doğal olarak internet üzerinden yeni insanlarla tanışmak an meselesi. Belki bu ilişkiler pek uzun soluklu gibi durmuyor olabilir(bir üst paragrafta açıkladığım Satürn geri hareketi nedeniyle) fakat şu var ki oldukça sıradışı ve özel olacağını söylememiz mümkün. 14 Şubat Sevgililer Gününde oluşacak Yeniayın, Merkür Kova burcu seyrine denk gelmesi ne ilginç bir tesadüf. Böyle zamanlar eskinin yeniye, geçmişin geleceğe dönüşmesi adına gayet önemlidir. Beraberliği olanlar yeni bir döneme, ilişkisi olmayanlar yeni bir aşka, sorunları olanlar yeniden ilişkilerini ele almaya hep bu zamanlarda daha isteklidirler. Aşk hayatınızla ilgili birçok İkizler için, yeni bir soluklanma anlamına gelmektedir.

  Burada önemli olan ilişkinizin niteliğidir. Eğer temeli sağlam bir beraberlikse ancak zorlu bir dönem geçiriliyorsa öncelikle yapılması gereken önümüzdeki Nisan ayına kadar gözden geçirmelerde bulunmaktır. Terazi burcunda geri harekette olduğuna göre, direkt olarak aşk evinizi etkilemekte. Yani kişi aşk konusunda baskılara gelememekte. Birbirinize karşı anlayışlı olmak durumundasınız. Diyelim ki bu baskılar sizi yıldırmış durumda, hatta eskiyle alakalı meseleler hala orta yerde. 9 Nisan tarihine kadar Terazi burcu üzerinde geri hareketini sürdürecek ve ardından Başak burcunda gerilemeye devam edecek Satürn dersini iyi öğrenmek. Aşk hayatınızı mutlaka gözden geçirmek. Ancak burada ayrılık kelimesini telafuz edemeyiz. Çünkü geri harekette alınan böyle bir karar almanız halinde büyük bir olasılıkla Temmuz 2010 ortasında tekrar geri dönmeniz mümkün. Bunun bilincinde olarak lütfen sapla samanı birbirine karıştırmadan sizi neyin rahatsız ettiğini veya ne istediğinizi birbirinizle paylaşınız. Hiçbir şeye kendinizi zorunlu hissetmeyiniz ancak paylaşımda bulunmaktan konuşarak halletmekten de çekinmeyiniz. Mars geri hareketi nedeniyle belki içinizdekileri dile getirmeyebilirsiniz. Ancak bu kendinize yüklenmeniz demektir. Bu yüklenme Mart ayında sizi epeyce zorlar. Benim tavsiyem ilişkinizle alakalı olarak gerçekçi ve ciddi anlamda düşünmenizdir. Bir konuda da sizi bilgilendirmek isterim. Çocuk sahibi olmayı düşününler. Bu yönde istekli olanların öncelikle Şubat ayında dikkatli olmalarını öneriyorum. Satürn ve Mars gezegenlerinin geri hareketi ve özellikle Pluto ile görünümler zorlayıcı. Eğer böyle bir düşünceniz varsa benim tavsiyem Nisan sonrasında ele almanızdır. Bu mevzuyla ilgili bir enerji olduğunda aylık yorumlarınızda yine size yardımcı olabilirim. Çocuk sahibi olanların da bu dönemde yavrularıyla ilgili konularda sakin ve ılımlı bir şekilde düşünmeye çalışmaları çok önemli.

  11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek aşk evinizin yöneticisi Venüs öncelikle hem iş hem de duygu dünyanızla alakalı konularda sizi rahatsız eden herşeyi geride bırakma isteğinizin göstergesi olarak önem taşıyor. Yani hayatın zorlu yanlarından ziyade, farklı ve güzel yanlarını hissetmek, moralinizi bir şekilde yükseltmek, maddi açıdan refaha ulaşmak arzusu bu tarihlerde oldukça yoğun. Bu seyir altında, biraz önce değindiğim gibi, kendinizin veya başka nedenlerin sizin üzerinizde yaratabileceği sınırlamalardan ve baskılardan uzak durma ihtiyacınız oldukça yüksek. Zaten yeteri kadar dış dünyanın zorluklarıyla mücadele ederken aşk konusunda kendinizi kurban durumunda hissetmek istemiyorsunuz. Özellikle kafanızın içinde iş hayatınızla ilgili meseleler öylesine etkili ki bu tarihler arasında çelişkili davranışlar göstermeniz mümkün. Kimi zaman sanki herşey yolundaymış gibi özverili davranarak ilişkinizin tüm sorumluluklarını almaya hazır, bazen de sadece ortama ayak uydurmak adına rol yapabilirsiniz.

  Çekiciliğiniz karşı cins üzerinde gayet etkili olmasına rağmen, iç dünyanızda hangi yönde karar vermeniz gerektiğini bilemez halde olabilirsiniz veya içinde bulunduğunuz şartlara göre kendinizi ayarlamaya çalışabilirsiniz. Aslında hiçbir şey kafanızın içinde tam belirlenmiş gibi değildir. Bu etki altında bazen, yaşadığınız ilişki veya partnerinizin sizi yönlendirmesine veya yönetmesine bile izin vermeniz mümkündür. Aslında herşeyin farkındasınızdır fakat olaylara müdahale etmek yerine izlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu durum biraz bulanık durumların yarattığı bir psikolojik haldir. Bir yandan iletişimsel olarak beklemede kalıp iş durumunuzla ilgili düşünürken, aşk konusunda aktif ve kararlı hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir. Venüs Balık burcu seyri gördüğünüz gibi, sizler için yavaşlama ve bir o kadar da bağımlılıklarınız çerçevesi içinde hareket edeceğiniz zaman anlamı taşıyor. Bu enerji altında yapılması gereken herşeyden önce gerçekçi hareket etmek ve ne olursa olsun mantığınızın sesini dinlemektir. Kendinizi en iyi siz bilirsiniz. O nedenle sizin çevrenizde oluşan durumlar karşısında öncelikle kendi iç dünyanızdaki sorgulamaları iyi yapmanız lazım. Ben ne yönde ilerlemeliyim ve hangi durum benim için çok daha mantıklı. Bunun hesabını iyi yapmalı, Venüs Balık burcu seyrinin yaratacağı fantezi dünyası içinde kaybolmak yerine gerçekçi davranmaya özen göstermelisiniz.
   
 2. Cevap: İkizler Burcu Şubat 2010

  İş ve Kariyer

  20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda geri hareketine başlayacak Mars gezegeninin etkisinden geçtiğimiz Aralık ayı yorumlarınızda geniş bir şekilde söz etmiştim. Bu oluşum eğitim hayatınız, medya, yayıncılık, haberleşme, internet üzerinden sürdürdüğünüz faaliyetleriniz, bilgi toplama ve bilgiyi yayma anlamındaki işleriniz üzerinde yavaşlama ve bir mola anlamı taşımaktaydı. Geri hareketlerin daima bir onarım süreci olduğunu söylüyorum. Aksaklık çıkarabilecek noktaları daha net görebilmeniz açısından bu molalar aslında gayet olumludur. Ancak yavaşlamalar sizin gibi tez canlı kişiler için can sıkıcı gelebilir. Hareketler kısıtlanabilir. Kişi kendini engellenmiş hissedebilir, sinirli tepkiler gösterebilir. Hatta çok iyi bildiklerinizden bile emin olmadığınızı düşünebilirsiniz. Günlük işleriniz, çalışma ortamınız veya birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkinize dikkat etmeniz gerekebilir. Etrafınızdaki dünya ile temasınızda belli miktarlarda gerilim oluşturabilir. Mars gezegeninin isteklerimizi elde etme gücümüz olduğunu düşünürsek bütün bunlar keyifsizlik yaratıcı gözükmektedir.

  Peki bu dönemi nasıl geçirmeliyiz? Öncelikle iş hayatını ilgilendiren her konuda yakın çevrenizde bulunan kişilerle ılımlı bir şekilde anlaşmaya mutlaka gayret etmeliyiz. Sabırsız davranmamalıyız. Kendimizden bilgimizden eminsek sakin olmalı, bu yavaşlamanın bizi engellediğini değil, bilakis eksiklerimizi görmemizi sağladığını düşünerek rahatlamalıyız. Girişimlerde bulunmanın güç olduğu bu süreyi normal karşılamalı, baskılar sonucu yanlış kararlar almamalıyız. Yenilik anlamındaki işler üzerinde sakince düşünmeli, karmaşaya düşmeden işlerimizi düzgün şekilde yerine getirmeliyiz. Şunu bilmeliyiz ki, iş hayatının gündelik temposu içinde sürdürdüğümüz faaliyetlerimizde engellenmeler oluşabilir, insanlar bizi anlamakta güçlük çekebilir. Bize düşen kendimizle olan barışıklığımızı kaybetmeden hoşgörülü bir şekilde davranmaya özen göstermek. Konuşmalarımıza dikkat etmek, yargılamalardan kaçınmak, kendimizi geliştirmeye devam etmek, inatçılıktan kaçınmak, illa birilerine bir şeyleri izah edeceksiniz diye gerilime düşmemektir.

  11 Şubat-6 Mart tarihinde meslek evinizden transit geçecek Venüs Balık burcu süreci gayet olumlu bir enerji gibi dursa da, bu yaşam alanında dikkat edilmezse problem oluşturabilir. Çünkü iş hayatı mücadeleyi, kontrollü olmayı, sabırlı davranmayı ama bir o kadar da girişimci olmayı gerektirmektedir. Sorumluluk almaya istekli ve kendinizi olumlu yönde ifade etmeniz halinde güç kazanabilir ve hedefinize zamanında ulaşabilirsiniz. Bu dönemde Venüs Balık sürecinin etkilerini ve bu enerjide dikkat etmeniz gereken noktaları size açıklamak isterim. Öncelikle bu enerji başkalarıyla olan ilişkiniz açısından olumludur. Yani siz patronunuzla, iş yaptığınız insanlarla ve çevrenizle daha ılımlı bağ kurmaya dönüksünüzdür. Yalnız ikizler için sıcakkanlılığın her zaman bir dozu vardır. İşte siz bu enerjinin etkisi altındayken olumsuz bir durumla karşılaştığınızda gereksiz bir öfkeyi içinizde depolayabilirsiniz. Ne böyle yaparak kendinizi gerginleştirin ne de çevrenizdeki insanların yaptıkları haksızlık karşısında susun. Olayları büyütmeden sıcağı sıcağına ılımlı bir şekilde çözmeye çalışmanız hem size rahatlık hissi verin hem de karşınızdaki insanın bir daha böyle bir duruma kalkışmamasına neden olur. İşte o zaman balık sürecindeki enerji olumlu yönde kullanılmış olur. Yine bu etki altında o meşhur hızlılığınız biraz düşebilir. Aslında bu etki belki de sizi hata yapmaktan koruyacaktır. Hani bazen acele davranmaktan dolayı insan yanlış yaptığının farkına varmaz ya. Tabi bu hız düşüşünü de kontrol etmeniz gerekebilir, çok fazlası da sizin doğanıza aykırı olacağından sorun çıkarabilir.
  Yine bu tarih aralığında lütfen çevrenizdeki yabancı insanlara dikkat ediniz tanımadığınız insanlarla iş yaparken veya bir konuda anlaşmaya varırken öncelikle yanılmamak, aldanmamak için herşeyi kontrol etmeyi unutmayın. Mesleği sanatkarlık, müzisyenlik, roman yazarlığı olanlar için bu süreç hakikaten olumludur. Ortaya birçok eser çıkabilir, çevrenizdeki insanlarla olan paylaşımınızda güç kazanabilir, ilgi odağı olabilir, bir ödül alabilir veya yeni bir iş teklifi ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemin sanatkarlar açısından ilham verici olacağını söyleyebilirim. Ruhsal psikoloji, eğitimci, güzelleştirici, hayal gücüne dayalı işler yapan kişiler için de bu dönem olumlu geçebilir. Bu süreçte yine dikkat edilecek bir başka konu, beraber iş yaptığınız kişilerin sizin iyi niyetinizden yararlanmalarına izin vermemek, çıkarlarınızı iyi korumaktır. Çünkü bu etki altında kişi farkında bile olmadan kurban durumuna düşebilir. Hayalcilik bu dönemde artabilir, sonu olmayan projelere kalkışabilir veya güvenli olduğunu sandığınız bazı konularda yanılabilirsiniz. Size verilen sözlerin yerine getirilmediği durumlarda haklarınızı kimseye çiğnetmemek için gözünüzü açmalısınız. Geçmekte olduğunuz sürecin kendi özelliği nedeniyle bir şey mutluluk verirken, istismar edilmeniz de mümkündür. Yaratıcı düşünmeye çalışın. Özellikle işinizle ilgili konularda Venüs gezegeninin Balık burcu seyrinin bu yönde düşünülmesi halinde gayet iyi bir dönem olarak geçirileceğini bilin.
  Para Konuları
  14 Şubat tarihine kadar, maddi konularda disiplinli hareket etmeniz, pratik ve gerçekçi düşünmeniz son derece önemli. Belki kafanızın içinde bu konuda oldukça kuruntular bulunabilir. Para durumum ne olacak, ya büyük bir sorun yaşarsam, ya başarılı olamazsam gibi. Ayrıca kredi borçları, elden alınan ve ödenmesi gereken paralar veya belli bir bütçe içinde hareket etmek zorunluluğu. Hangisi olursa olsun Şubat ayının başında kuruntulu düşünmeye açıksınızdır. Bu yüzden elinizdeki paraya odaklanabilir, kaybetme korkusu içinde kendinizi denetleyebilirsiniz. Bu aslında gayet iyidir. En azından detayları gözden kaçırmamış, hayale kapılmamış olursunuz. Gayet gerçekçi bir şekilde hareket etmeniz sonucu risk almaktan uzak durursunuz. Bu dönemde eşiniz, ailenizle parasal konularda ciddi konuşmalar yapmanız mümkündür. Kimileriniz için bu dönem eşiniz vasıtasıyla desteklenmenin işaretidir. Çünkü partner evinizin yöneticisi Jüpiter biliyorsunuz güçlü olduğu Balık burcunda ilerlemeye başladı. Yavaş yavaş bu enerjinin etkisini hayatınızda hissetmeye başlayacaksınız. Sabırlı olursanız faydasını görürsünüz.

  14 Şubat tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek Yeniay, yenilik anlamındaki gelişmelerin işareti olarak önemli. Para evinizin yöneticisi olan Ay gezegeninin Güneşle olan kavuşumu doğal olarak bir değişim getirebilir Kimileriniz yolculuklar bazılarınız mesleki ihtisas, organize işler, yabancılarla bağlantılar, yeteneklerinizi medya, yayıncılık, araştırma, keşif gibi alanlarda değerlendirmeler sonucu maddi yönden kısa süreli ancak rahatlatıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlginç ve sıradışı insanlar ve konular gelir anlamında destekleyici olabilir. Yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz ve ifade edebileceğiniz alanlar size artı gelir sağlayabilir veya yapılacak görüşmeler ileriye yönelik olarak umut verici olabilir. İşinizle alakalı konulardaki gelişmeler bu devrede ön planda olduğundan açık fikirli ve gelişmelere karşı geniş bir bakış açısıyla hareket ettiğiniz zaman, bağlantı kuracağınız kişiler sizi gayet can kulağıyla dinleyebilirler. Ancak üstüne basarak hatırlatmak istediğim konu, ne olursa olsun önünüzü görmeden borçlar altında girmemenizdir. Yeniay destekleyici olabilir. Fakat unutmayalım ki, Satürn ve Pluto arasındaki zorlayıcı görünüm tam olarak bir rahatlamanın mümkün olmadığını, temkinli hareket etmek gerektiğini gösteriyor. Banka borçlarınıza, kredi kartıyla alışverişlerinizde dikkatli olunuz.

  Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler :3-4-12-13-14-17-18-22-23-26-27

  Zayıf Enerjili Günler :1-2-7-8-15-16

  Aşkta En Şanslı Günler :3-4

  Parada bereketli günler :24-25

  Yeniay :22-23
  (Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :7-8
  (Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Alıntı