ikinci key ödemeleri listesi tarihi ne zaman

'Teknoloji' forumunda Dark tarafından 3 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2009 Yılında ödenecek olan ikinci Key ödemeleri listesi ve tarihi belli oldu.
  KEY‘de 6 milyon vatandaşı ilgilendiren ikinci tur ödemeleri için listeler belli oldu. KEY’de 6 milyon vatandaşı ilgilendiren ikinci tur ödemeleri için listeler belli oldu. Emlak Bankası, listeleri inceleyip ödemeyi ağustos sonuna yetiştirecek. Yetkililer, ödemenin Ramazan ayının başlarına yetiştirilmeye çalışılacağını kaydettiler.

  Yaklaşık 5.8 milyon vatandaşı ilgilendiren ikinci Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde takvim belli oldu. Buna göre, ikinci KEY ödemesinden yararlanacak kişilerle ilgili listeler, 26 Haziran tarihine kadar hesaplama için Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na teslim edilecek. Emlak Bankası da, hesaplamaları iki ay içinde tamamlayarak ödemeleri ağustos ayı sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyor.

  SÜRE ALTI AY UZATILMIŞTI

  İkinci KEY ödemelerine ilişkin süre, çok sayıda itiraz dilekçesinin verilmesi nedeniyle altı ay ertelenmişti. Birinci KEY ödemesinden yararlanamayan veya KEY tutarını düşük bulan hak sahiplerinden, yaklaşık 1.5 milyon adet itiraz dilekçesi geldi. Ayrıca, 3 milyon hatalı hak sahibi ile 1.3 milyon vatandaşlık numarası tespit edilemeyen hak sahibinin bilgilerinin de kontrol edilmesi gerekiyordu.

  İkinci KEY ödemesinden yararlanacak kişi sayısının toplam 5.8 milyona ulaşması nedeniyle, listelerin belirlenmesine ilişkin süre 2009 yılı Bütçe Kanunu ile altı ay daha uzatılmıştı. Bu süre, 26 Haziran tarihinde dolacak. 26 Haziran tarihine kadar, tüm kamu kurumlarının ve de sosyal güvenlik kurumlarının, listeleri, Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na teslim etmeleri gerekiyor.

  HESAPLAMALAR TEMMUZ’DA

  Listelerin teslim edilmesinin ardından, Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın, hak sahiplerinin alacakları tutarlara ilişkin hesaplamaları başlayacak. Bu kapsamda yapılacak çalışmanın da 1.5-2 ay sürmesi bekleniyor. Hesaplamaların ardından, listeler, yayınlanması için Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na gönderilecek. Ödemelerin ise Ağustos ayı sonunda yapılması planlanıyor. Yetkililer, ödemenin Ramazan ayının başlarına yetiştirilmeye çalışılacağını kaydettiler.

  KEY ÖDEMELERİ SORGULAMA

  Key Ödemeleri Key Ödemesi Key Ödeme Listeleri Sorgulama
   
 2. Cevap: ikinci key ödemeleri listesi tarihi ne zaman

  Bizim peder bey de dilekçe vermişti , ilkinde çıkmamıştı.Bu sefer çıksa bari....Eline sağlık...
   
 3. Cevap: ikinci key ödemeleri listesi tarihi ne zaman

  teşekkürler...