İkariam Savaş Sanatı - İşgal

'Oyun Bölümü' forumunda Elfida tarafından 13 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. İkariam Savaş Sanatı


  [​IMG]
  Yabancı bir şehri işgal edebilmek için şunlar gereklidir:
  Askeri araştırmalar bölümünden "İşgal Yönetimi" ni araştırmanız gerekiyor.
  Saray kademeniz işgal ettiğiniz şehir sayısından daha yüksek olmalıdır.
  Ada görünümünde şehir seçeneklerinden İşgal Et görevini seçebilirsiniz. Bu görev süreli değildir, birliklerinizi geri çağırana kadar veya ordunuz yenilmediği sürece birlikleriniz işgale devam eder. Bu birliklerin işgal sırasında 2 katı harcama yaptığını unutmayın.

  [​IMG]
  İttifakınızın diğer üyeleri ve kendiniz işgal ettiğiniz şehirlerde ilave konumlandırma yapabilirsiniz. Yağma ve abluka gibi hareketler için bu şehirleri üs olarak kullanabilirsiniz.
  İşgal edilmiş bir şehri kullanarak başka bir şehri de işgal edebilirsiniz. Bunun için gerekli şartları sağlamanız gerekir. Bkz: üst kısım.
  İşgalci güç işgal ettiği şehri yağmalayamaz ve gelen saldırılarda şehri savunur.

  [​IMG]
  İşgal edilmiş oyuncu, isyan çıkarmak dışında işgal sırasında hiçbir askeri hareket yapamaz. İşgalcinin işgal eden şehir üzerinden yaptığı her saldırıdan işgal altındaki şehir %10 komisyon alır. Kalan kısım işgalcinin şehrine gider ve birlikler işgal edilen şehirde kalmaya devam eder.
  Asker ve filo üretim maliyeti işgal edilen şehirde 100% daha yüksektir.

  Not: Ordunuz döndüğünde şehir artık işgal altına değilse ordu dağılır. Yüklenmiş olan malzemeler o anda filonun bulunduğu şehre gönderilir. Eğer abluka nedeniyle giriş yapılamazsa bu malzemeler şehre verilir ve yağma filosu yeniden konumlanır. İşgalci şehir ve limanda kontrol sahibidir.
  İstediğiniz zaman işgal ettiğiniz şehirdeki asker ve birliklerinizi geri çağırabilirsiniz.
  Not: Saray görünümünde işgal ettiğiniz şehirlere göz atabilirsiniz. Bu ekrandan işgali bitirmeniz de mümkündür. İşgaller, isyan sonucu şehrin bağımsızlığını kazanmasıyla da sona erebilir.
  [​IMG]
  Şehir görünümünden işgal ettiğiniz şehirlere de göz atabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Oca 2014