İftarda Fasıl Olan Yerler İstanbul

'Türkiyem' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul İftarda Fasıl Olan Yerler Neresi  İstanbul İftarda Fasıl Olan Oteller

  Her yıl İstanbulun ünlü otelleri Ramazan ayında çok zengin mönülerle iftar saatleri düzenliyor. Son yıllarda bu iftar saatlerine fasıl müziği eşlik etmeye başladı. Bu sene hemen hemen tüm otellerde iftarda fasıl müziği var.

  Richmond Nuada tasavvuf müziği

  Hürrem, Esma, Dilruba, Nazperver, Mahpeyker, Şayeste, Mihrişah, Şevkidil gibi meşhur Osmanlı Sultanları, Richmond Nuada iftar mönüsünde canlanıyor. Sapanca Gölü kenarında bulunan Richmond Nua Welness-Spa, Ramazan ayına özel bir program hazırladı.

  Hafta sonu üç kişilik fasıl grubu Four Seasonsda

  B.W. The President Hotelde tasavvuf müziği

  B.W. The President Hotel, Ramazan sofrasını geleneksel iftariye tabağı, çorba çeşitleri, börek, zeytinyağlı yemekler, Türk mutfağının lezzetleri, tatlı çeşitleri ile donatıyor.

  Başaşçı Mehmet Gök, Seasons Restaurantda canlı fasıl müziği eşliğinde, her akşam barbekü büfesi hazırlayacak.

  Göksu Fasıl Grubu Hiltonda misafirleri karşılayacak

  Hilton İstanbul Ramazan ayı için geleneksel Türk lezzetlerini konuklarına sunuyor. Bozadan hurmaya, güllaçtan pideye, pestilden zerdeye 300 çeşit lezzetle sofraları donatıyor.

  Radisson SASda Boğaza karşı fasıl

  Ortaköydeki Radisson SAS StarBoard Restoranda iftar büfesinde iftariyeliklerden zeytinyağlılara, meşrubat ve şerbetlerden tatlı ve meyvelere kadar çok çeşit var.

  Sürmeli Otelde iftar gelirinin bir bölümü çocuklara bağışlanacak

  Sürmeli Oteldeki iftar mönüleri, dibek aşı keşkek çorbası, pastırmalı humus, bat, közde biber salamurası, çemen, pekmez, bergamut reçeli, hurma gibi başlangıç ve iftariyeliklerden oluşuyor.