İE'yi Önermiyoruz...

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG] İnternet Explorer'i internete giren herkes bilir.Aslında istese de istemese de bilmek zorunda.Çünkü bir bilgisayarınız varsa ve windows kullanıyorsanız ister istemez bilgisayarınıza kurulu olarak geliyor bu tarayıcı.Bir çeşit dayatma.İnternet kullanıcılarının bir kısmı internete sadece İE ile girilebildiğini sanıyor.Aslında komik gibi gelebilir ama büyük bir ihtimalle doğru.Ama bu İE dayatması yakın zamanda AB'nin aldığı kararla aşılmaya çalışılıyor.Artık bilgisayarına windows kuran kullanıcılar kurulumda tarayıcı seçenekleriyle karşılaşacaklar ve istedikleri tarayıcıyı bilgisayarlarına kurabilecekler.

  Neden İE'den bahsettiğime gelince tanıtacağım site İE ile ilgili.Site karşıma tesadüfen çıkan bir site...Sitenin adı '' we dont supportie ''...Türkçesi ''İE'yi önermiyoruz''.


  Adres çubuğuna adresi yazıp enter dediğinizde karşınıza sade bir tema ve arayüz çıkıyor.Zaten site tek konuya odaklı olduğu için fazla seçenek ve karışıklık yok.Site ingilizce ancak az çok bir şeyler biliyorsanız ne demek istediğini anlayabilirsiniz.
  [​IMG]  Sitenin anasayfasında sağ üstte seçenek butonları mevcut.Sırayla HOME / GET A BUTTON / WHY NOT İE? / BETTER BROWSERS /SUPPORTİNG SİTES.


  -GET A BUTTON düğmesine tıkladığınızda karşınıza farklı boyutlarda sitenizde ve bloglarınızda kullanabilmeniz için konuya uygun butonlar buluyor.Butonlardan herhangi birine tıkladığınızda sol altta kodunuz beliriyor.Bu kodu alıp kullanabilirsiniz.


  -İkinci sırada WHY NOT İE ? Bu bölümde neden İE kullanmamanız konusunda bilgiler var.İE nin eksiklikleri anlatılmış.Okumakta fayda var.


  -Üçüncü sırada BETTER BROWSERS ... Bu bölümde ise karşınıza İE den daha iyi tavsiye edilen tarayıcılar ve indirme bağlantıları bulunuyor.Bu tarayıcılar SAFARİ, FİREFOX,OPERA ve CHROME .Laf aramızda ben size OPERA yı tavsiye derim :)


  -Son sırada ise SUPPORTİNG SİTES önerilen ve az önce bahsettiğim butonları kullanan siteler listeleniyor.Siz de isterseniz eğer bu butonlardan kullanıp site adresinizi vererek burada yayınlayabilirsiniz.


  Sonuç olarak hoş güzel bir konuya değinen yararlı bir site.Zaten sloganıda gayet anlamlı '' Helping The World Upgrade '' Gelişim için dünyaya yardım... :)))


  Tavsiyem bir tane butonu alıp sitenize,bloğunuza koyun....:)))  <<<SİTEYE GİRİŞ>>>  Kaynak