İETT otobüsünü çaldı

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 5 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


  1. Cevahir Kandemirin görev kağıdına imzalatmak için hareket amirliğine girdiğini gören Hasan Kılıç isimli hırsız, otobüsün kapısını açarak içeriye girdi. Hasan Kılıç otobüsü çalıştırarak hareket ettirdi. Otobüsün hareket ettiğini gören Cevahir Kandemir, durumu hemen hareket amirine ve polise bildirdi. İETT merkezindeki görevliler, araçlardaki GPS cihazı sayesinde otobüsün yerini tespit ederek polisi bilgilendirdi.
    [​IMG]
    Polis ekipleri aldığı bilgiler doğrultusunda otobüsün peşine düştü. GPS cihazından elde edilen veriler doğrultusunda harekete geçen polis ile otobüs arasında amansız bir takip başladı. Polis ekipleri Üsküdar Meydanından kaçırılan otobüsü Tuzla'ya kadar kovaladı. Kendisini zaman zaman sıkıştıran polislerin elinden yaptığı manevralarla kurtulan Hasan Kılıçın kaçışı 55 kilometre sonra son buldu. Tuzla girişinde önü kesilen otobüs durdurularak Hasan Kılıç yakalandı. Gözaltına alınan Hasan Kılıç polis merkezine götürülerek ifadesi alındı. Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Hasan kılıç ifadesinde, “Dışarıda üşümüştüm. Otobüse ısınmak için bindim. Bunun içinde otobüsü çalıştırdım. Daha sonra içinden dolaşmak geldi. Ben de otobüsü hareket ettirdim. Psikolojik tedavi görüyorum. Dün akşam ilacımı kullanmayı unuttum. Galiba bu yüzden yaptım bunları." diye konuştu.

    B sınıfı ehliyeti olduğu öğrenilen Hasan Kılıça askerliğini yaptığı sırada psikolojik rahatsızlığından dolayı çürük raporu verildiği öğrenildi.