İE 9 Geliyor !!!

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Internet Explorer 9 geliyor!  Microsoft'un merakla beklenen internet tarayıcısı Internet Explorer 9, sonunda PDC 2009'da dünyaya duyuruldu. Internet Explorer 9 ile ilgili merak ettikleriniz burada.

  Microsoft, sonunda tarayıcı dünyasına geri dönüyor. Internet Explorer 8'den sonra diğer sektörlere ağırlık veren firma, Internet Explorer 9'u sonunda PDC (Profesyonel Geliştiriciler Konferansı) 2009'da duyurdu. Internet Explorer 9, tahmin edildiği üzere çok daha hızlı olma iddiasını taşıyor. PDC 2009'da konuşma yapan Windows Ekibi Başkanı Steven Sinofsky, Internet Explorer 9'un demosunu katılımcılara gösterdi.


  Internet Explorer 9, daha yumuşak ve hızlı olacak mı?

  Sinofsky, sadece bir demo göstermekle yetindi ve teknik ön incelemesini 2010'da yapabileceğimizi söyledi. Açıklamaya göre Internet Explorer 9 hala yapım aşamasında. Trident rendering motorunu kullanacak olan IE 9, bu motoru GDI yerine DirectX üzerinde çalıştıracak.

  Steven Sinofsky, "Internet Explorer 9 ile birlikte, interneti daha hızlı hale getireceğiz. Windows işletim sistemi kullanan herkes, bu tarayıcıyı kullanmak isteyecek çünkü gelmiş geçmiş en klas tarayıcıyı yapıyoruz" diyor. Peki bunu gerçekten başarabilirler mi? Açıklamalara göre başaracaklar gibi gözüküyor. Zira Internet Explorer 9, bir hayli geliştirilmiş bir motora sahip olacak ve işletim sistemiyle entegre çalışacak. Aşırı kaynak tükenmemesi için de ellerinden geleni yaptıkları belirtildi.

  IE9 GPU Hızlandırması

  Internet Explorer 9, Trident rendering motorunu, DirectX üzerinden kullanacak. Kısacası ekran kartlarımızın GPU'larından yararlanacak. Böylece işlemciye binen yük azalacak ve CPU daha az işlem yapacak. Yapmamız gerekenleri bildiklerimizle, daha iyi bir tarayıcı için yapılması gerekenler arasındaki dengeyi tutturmak istiyoruz" diyen Sinofsky, standartların dışına çıkmayacaklarını, fakat yapabilecekleri her şeyi yapacaklarını iddia etti.

  [​IMG]
    2. Cevap: İE 9 Geliyor !!!

  Bununda cılgını çıkardılar yaa. Önceden böylemiydi 5 ten 6 ya geçmemiş kaç yıl sürmüştü :/
  Yeni sürüme geçerken can atıyoduk merakla bekliyoduk. Şimdi elbise değiştirir gibi sürüm değiştiriyo tarayıcılar. Tamam herşey bizim için ama azcık uğraşsınlar en güzelini,eksiksizini yapsınlar bidada uğraşmasınlar... :)
  Tşkler paylaşım için...
    3. Cevap: İE 9 Geliyor !!!

  Valla ben explorer kullanmıyorum örtmenimm:f196:
    4. Cevap: İE 9 Geliyor !!!

  Kullanan sayısıda baya az zaten kullanıcı sayısı artırmak için yapıolar ama boşşş :) mozillayı kullanan ondan vazgeçemiyecektir benim gibi :)