idrar testinde hamilelik belli olurmu

'Ders notları' forumunda Masal tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. İdrar testinde hamilelik
  İdrar testinde hamilelik testi sonuçları için genelde bir test kiti kullanılır. Fakat en iyi sonuç kan testinde belli olmaktadır. Erken gebelik testi kiti kullanılırsa testin sonucunu almak için gebelik şüphesi yaşanılan ilişkinin üzerinden 15 gün geçmesi yeterli olmaktadır. Erken gebelik testi fiyatı normal testlere oranla daha yüksektir ve testin ücreti 45,00 liradan başlamaktadır.

  idarar testi.
    2. İdrardan yapılan hamilelit testleri ilişkiden sonraki bir kaç gün içinde bir kere kesinlikle sonuç vermez arkadaşlarım. Özellikle regl tarihinize bir hafta kala da tam sonuç alamazsınız. Bu testin sonuç verebilmesi için adetlerinizin gecikmesi olana kadar mecburen beklemek ve daha sonrasında test yapmanız gerekir. Aslında mantık basittir. Testten doğru sonuç alabilmek için süre geçmesi gerekir bunun sebebi ise, eğer hamile iseniz HCG hormonu sizin kanınızdan idrara geçmeli ki sizler net sonuçlar alabilesiniz. Gün geçtikçe bu hormonun yükselmesi ve özellikle BETA HCG testlerindeki, süre geçtikçe artan değer bunu göstermektedir.
  Sizin için en net sonuç alabileceğiniz test bir kaç saat içinde sonuç alabileceğiniz BETA HCG testi yaptırmaktır. Bu test kandan yapıldığı için direkt olarak kesin sonuçlar verecektir. Bunun için uzmanlar en az 15 gün adet geçtikten sonra BETA HCG testi yaptırın deseler de çoğu vakalarda ilk birinci haftada kesin sonuçlar alabilirsiniz.
  Test yaptırdığınızda çok hafifte olsa ikinci çizginin çıkması yine hamileliğe işarettir. Bu tür durumlarda mutlak suretle kan testi yaptırıp net sonucu öğrenebilirsiniz. İsterseniz BETA HCG TEST ÖRNEĞİ[/URL] konumuza bakarak kaç haftalık hamile olduğunuzuda öğrenebilirsiniz