İdeal Bebek Vücut Isısı

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 30 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. İdeal Bebek Vücut Isısı Nedir?  Bir çok annenin merak ettiğini düşndüğümüz Bebeklerdeki vücut ısısının normali ne kaç olmalı yazımızda İdeal Bebek Vücut Isısı hakkında sizleri bilgilendireceğiz.Ateş, vücut ısısının normal sınırlar üzerine çıkması olarak tanımlanır. Vücut ısısı, ölçümün yapıldığı zamana ve ısının alındığı vücut bölgesine göre değişmektedir.

  Bir bebekte Ortalama vücut ısısının 36.5ºC-37ºC olduğu kabul edilmektedir. Sabah daha düşük akşam daha yüksek olduğu biliniyor.Bebeklerde Isı ölçümünün yapıldığı vücut bölgelerine göre ısı değerlerinde farklılıklar olmaktadır.

  PekiVücut Isısı Nasıl ölçülür;0-4 yaş arası ısı rektal olarak ölçülür. Çocuk yan olarak ya da annenin kucağında yüzükoyun pozisyonda yatırılır derece cıvalı bölümün sonuna kadar anüse sokulur ve 1-3 dakika tutulur.Daha büyük çocuklarda ısı koltuk altı veya kasıktan daha doğru olarak dil altından alınır. Elektronik termometrelerden deriye dokundunılduğunda vücut ısısını çok kısa sürede doğru olarak ölçen aletlerden yararlanılabilinir.

  [​IMG]
   


Similar Threads: İdeal Bebek
Forum Başlık Tarih
Bebek Bakımı Yeni doğan bebeklerin ideal kilosu 21 Ocak 2014
Bebek Bakımı İdeal Bebek Ağırlığı 21 Temmuz 2013
Bebek Bakımı İdeal Bebek Odası Nasıl Olmalı 18 Temmuz 2013
Bebek Bakımı İdeal Bebek Odası Isısı 1 Nisan 2013
Bebek Bakımı Hamile Kalmak İçin İdeal Yaş Kaçtır? 3 Ağustos 2011