icloud, icloud nedir,

'Teknoloji Haberleri' forumunda Blizzard tarafından 7 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. iCloud hakkında bilgi
  iCloud paralımı
  İcloud nedir, ne işe yarar

  iCloud bilişim dünyasında devrim niteliğinde bir teknoloji olarak kabul ediliyor. iCloud ile birlikte kullanıcılar ana server bilgisayarlardan istedikleri gibi film, müzik indirebilecek, dosyalarını ve bilgilerini bu bilgisayarlara kaydedebilecek.

  Steve Jobs iCloud ile birlikte PC ve Mac bilgisayarların sadece birer "cihaz" konumuna düşürdüklerini söyledi. "Dijital hub'a geçiyoruza, iCloud sizin dijital yaşamınızın merkezi olacak" diye konuşan Steve Jobs'un sunum performansının da yerinde olduğu görüldü.

  iCloud hizmeti tüm Apple uygulamalarıyla uyumlu olacak ve kullanıcıların kaydettiği tüm dosyalara tüm cihazlardan ulaşılmasını sağlayacak. Tüm kullanıcılar fotoğraflarını, adres defterlerini randevularını ve kişiye özel uygulamalarını iCloud'a yükleyebilecek.

  İCLOUD BEDAVA
  Apple ayrıca bu hizmetin bedava ve reklamsız olacağını açıkladı.iCloud sistemi Apple'ın işletim sistemi iOS'e sahip cihazlarda kullanıma açık olacak.

  Steve Jobs bu sunumunu da bir başka ekstra sürpriz ile kapattı. iTunes Match ile kullanıcılar yılda 24,99 dolar ödeyerek kendi müziklerini bulut sistemine yükleyebilecekler.