İclal Aydın Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 6 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. İclal Aydın Hayatı  İclal Aydın Biyografisi

  İclal Aydın 14 Eylül 1971'de doğdu. Memur olan anne ve babası o tarihte Nevşehir'de görev yaptıkları için doğum yeri Nevşehir. O bir yaşındayken yine tayin nedeniyle Ankara'ya taşındılar.

  Altı yaşına kadar Ankara'nın çeşitli sokaklarında pamuk helvacıları, macuncuları, eşekli dondurmacıyı takip etti, ağaçlara tırmandı ve düşüp dizlerini kanattı. Tabii bir de mahallenin çocuklarına uydurduğu masalları anlattı. Yedi yaşındayken, çok sevgili ilkokul öğretmeni Semire Sertkaya onun bu masalları mektup yoluyla yazıya dökmesini sağladı. İlkokuldan sonra bir süre Elazığ Anadolu Lisesi'nde yatılı okudu.

  İclal Aydın Annesiyle babasının ayrılması üzerine yeniden Ankara'ya döndü. Ortaokul ve lise yıllarını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçirdi. Orta üçüncü sınıftan itibaren bir yandan okuyup bir yandan çalışmaya başladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. 2. sınıfta okulu bırakıp Berlin'e yerleşti. Almanya'da altı yıl profesyonel tiyatro yaptı. Çeşitli sosyal çalışmalara, workshop'lara katıldı. 1996 yılında kesin bir kararla tiyatroyu bıraktı ve Türkiye'ye döndü.

  İclal Aydın'ın 1997 yılında televizyona geçti. Rol aldığı Sıcak Saatler dizisi çok sevildi.

  [​IMG]