İçkili Mekanlara 24 Yaş Uygulaması

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 29 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. İçkili Mekanlarda 24 Yaş Uygulaması
  [​IMG]
  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmelik gece hayatı üzerindeki etkilerini göstermeye başladı.

  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun hazırladığı, 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” henüz açığa kavuşturulmamış bazı detaylar içeriyor. Bu durumdan birçok işletmenin ve etkinliklere destek veren iş ortakların olumsuz etkilenmemesi için bazı önlemler almak zorunda kaldılar. Bu bağlamda, yönetmelik uygulamaları netleşinceye kadar alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinliklerde işletmeciler’e yalnızca 24 yaş ve üzerindeki takipçilerini alabilicekler.
  [​IMG]

  24 yaş uygulaması hangi etkinliklerde geçerli?

  Uygulama sadece alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için geçerli. Bu etkinlikler tüm poster, flyer ve web/sosyal medya mecralarımızda ‘24+’ ibaresiyle duyurulacaktır. Diğer etkinliklerde ise 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

  24 yaşındayım, uygulamadan etkilenir miyim?
  ‘24+’ ibareli etkinliklerde, etkinlik tarihi itibariyle 24 yaşını doldurmuş olan herkes etkinliğe katılabilir.

  24 yaşından küçüğüm, daha önce satın almış olduğum bilet ya da biletler ne olacak?

  ‘24+’ ibaresiyle açıklanacak etkinliklere bilet almış olanlar, etkinlik tarihi itibariyle 24 yaşını doldurmamış olacaklarsa biletlerini iade edebilir veya değiştirebilirler.

  Biletinizi Biletix’den aldıysanız Biletix gişesine satın alma tarihinden itibaren 6 ay içerisinde iade etmelisiniz.

  Biletinizi değiştirmek istiyorsanız 0212 292 73 68 numaralı telefonu arayarak ‘24+’ uygulama kapsamına girmeyen bir etkinlik için rezervasyon yaptırmalısınız. Sözkonusu etkinliğin bileti bedeli, değiştirmek istediğiniz bilet bedelinden yüksek olamaz.
    2. Cevap: İçkili Mekanlara 24 Yaş Uygulaması

  Haberlerde izledim tek tek kimlik kontrolünden geçirdiler milleti.
  Medeni haklardan yararlanma yaşı 24 olsun bari kimsede yaşasın ben 18 yaşımı doldurdum, reşit oldum diye sevinmesin :f30: