iCarly

'Popüler Diziler' forumunda Mirayy tarafından 18 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  iCarly gençlere yönelik bir Amerikan dizisi. ABD'de ilk kez 8 Eylül 2007 yayınlanan dizi, Türkiye'de ise ilk kez Nickelodeon Türkiye'de 2008'in sonlarına doğru yayına başlamıştır. Başrolünde Carly Shay (dolayısıyla da iCarly) olarak Miranda Cosgrove oynamaktadır. İnternet gösterisine bu ismi bir teknisyen olan Freddie bulur ve Carly en iyi arkadaşları Sam ve Freddie ile keşfedilmemiş ve benzersiz yetenekleri sayesinde başarılı bir internet gösterisi yapmaya başlar.

  [​IMG]

  Karakterler Carly Shay
  13 yaşında (ilk sezonun başında) kendi web gösterisi olan bir genç. Abisi Spencer'la Seattle'da yaşamaktadır. Çok defa en iyi arkadaşları Sam ve Freddie arasında arabulucudur.
  Carly normalde daima sessiz, sakin kalır ve nadiren heyecan verici bir olayda kızgın veya huzursuz olur.Ayrıca Carly çok yaratıcıdır ve her zaman yapacak bir şeyi vardır, asla sıkılmaz.

  [​IMG]

  Spencer Shay
  Carly'in 26 yaşındaki ağabeyi ve velisi..Sevimli ve matraktır, her şeye ilgi duyar ve lakabı Spence 'dir. Arkadaşı Socko'nun gönderdiği çılgın çorabının delisidir. Sanatçı Harry Joiner 'in hayranıdır. Bunun dışında o bekârdır. Çok kez kız arkadaşı bulmaya çalışmıştır, o esnada bir çok farklı bölümde kızlara karşı saçmaladı. Spencer'ın arkadaşı Socko çılgın nesnelerle (örneğin; bir çift Neon borulu çorap) onu defalarca ağına düşür.


  Samantha „Sam“ Puckett
  Carly'in en iyi arkadaşı ve çok asi. Carly onu „yüz kızartıcı ve sorumsuz“ olarak tarif ediyor ve bunun dışında Sam sık sık Freddie'yle dalga geçiyor (Ancak daha sonra Freddie'den hoşlanmaya başladı). Okula büyük ilgisizlik gösterir ve derste oldukça sık uyuyakalır. Kahvaltı yapmayı unuttuğunda düpedüz derste bir şeyler yiyor...Bunun dışında Sam diğer kızlardan farklı bir kız, çünkü o sürekli biriyle kavga ediyor ve kendini Sam olarak tanıtıyor.

  Fredward „Freddie“ Benson
  Carly'in arkadaşı ve ona delicesine âşık (ama o Carly için yalnızca iyi bir arkadaş) (Ancak Freddie daha sonraları ise Sam'e ilgi duyar.) Carly'in apartmanının karşısında oturuyor. Aşırı endişeli bir annesi var. Annesi onu daima kucaklar ve daima onun için en iyisini ister ve asla onun herhangi bir şekilde yaralanmasına izin vermez. Harçlık olarak ayda yalnızca 8$ alıyor, çünkü annesi onun bir otobüs bileti alıp, evi terk etmesinden korkuyor. Bu Sam'in alayına ve her çeşit hakaretine mazur kalmasına neden oluyor, tabiki Freddie bazen bazılarına karşılık veriyor ve kendini savunuyor. iCarly 'in teknisyen yapımcısı ve bazen dikkati üzerine çekmeye çalışır, ama asla beceremez. Bunun dışında onun arı alerjisi vardır