İç Mimarlık ve Çevre Tasarımcısı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


  1. Günümüzde evlerin ve işyerlerinin dekorasyonu; fuar standlarının, showroomların, iş ve alışveriş merkezlerinin, hastanelerin, havaalanı otellerinin, çevresel hizmetlerin tasarımı; restorasyon ve mimari eserlerin korunması ve geleceğe yönelik tasarım gibi pek çok alanda iç mimarlara ve çevre tasarımcılarına olan gereksinimin arttığı gözlenmektedir. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, dört yıllık programı ile, bu gereksinimlere yanıt vermek üzere, bu alanlara hakim yeni profesyoneller kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu anlamda, ders programının genel yapısı, yaratıcı ve eleştirel düşünceyi teşvik etmek, tasarım sürecinin genel düzenini tanıtmak ve anlamak, verilen bilgiyi karmaşık iç mekan sistemlerine uygulamak ve mesleğin geleceği için vizyon geliştirme felsefesi üzerine kurulmuştur.Aynı zamanda, bölüm, diğer tasarım alanlarıyla interaktif bir iletişim kurarak, ulusal ve uluslararası düzeyde rahatlıkla performans gösterebilecek araştırmacı ve yaratıcı tasarımcılar yetiştiren bir programı geliştirmiştir.

    Bu bölümün ayırt edici özelliği, teori ve pratiğin birleştirilmesinin altının çizilmesi, iç mekanların ve çevresel bağlamların nasıl planlanacağı, düzenleneceği, yönetileceği ve araştırılacağının sadece işlevsel ve estetik yönlerine göre değil; ayrıca teknoloji, üretim, organizasyon ve işletme üzerine bilgileri içine alacak şekilde öğrenilmesine verdiği özel ilgidedir. Bu amaçlar doğrultusunda, bölümdeki dersler, temel olarak iç mekan ve çevre kapsamında, sadece işlevsel ve estetik bakış açılarını değil, aynı zamanda teknoloji, üretim, organizasyon ve yönetim alanındaki bilgileri içerir nitelikte yapılandırılmıştır.

    İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, ayrıca ikinci bir yabancı dil çalışmak zorunludur ve öğrenciler İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Rusça ve Yunanca’dan birini seçebilmektedir. Bu, öğrencilere, alanlarındaki bilgiye ulaşma ve bu bilgiyi arttırma fırsatını vermektedir.

    kaynak
     


Similar Threads: İç Mimarlık
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Destek ve hareket sisteminin sağlığını korumak için neler yapılmalıdır? 3 Eylül 2016
Bunları biliyormusunuz Hamilelik döneminde sigara içilmesinin sakıncaları Nelerdir? 3 Eylül 2016
Bunları biliyormusunuz E- ticaret hakkında bilinmesi gerekenler 26 Nisan 2016
Bunları biliyormusunuz Ormanlarımızın korunması için nelere dikkat etmek gerekir? 14 Ekim 2015
Bunları biliyormusunuz Vatanımızı niçin sevip korumalıyız madde madde 9 Nisan 2015