İç çamaşırı ile hamile kalmak mümkün mü?

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  İç çamaşırı ile hamile kalmak mümkün mü?

  [​IMG]
  Bilindiği gibi ülkemizde cinsellik genel olarak bir tabudur. Cinsellik hakkında konuşmak, soru sormak her zaman zor olmuştur. Aileler çocukları ile cinsellik üzerine rahat konuşamadığı ve onları doğru bir şekilde bilgilendiremediği için zaman zaman tatsız olaylarla karşılaşılabilmektedir.

  Evli çiftler bile çoğu zaman kendi aralarında cinsellikten bahsetmekten kaçınırlar. Bu durum ülkemizdeki tabunun ne kadar büyük olduğunun göstergesidir. Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatımıza girmesiyle birlikte merak edilen hemen hemen her konu rahatlıkla araştırılmakta ancak en doğru bilgiye bazen ulaşılamamakta ve her kafadan bir ses çıkmaktadır.

  İşte bu nedenledir ki çok merak edilen bir soruya burada en doğru cevabı vermekte fayda var. Herkesin bildiği gibi bir bayanın hamile kalabilmesi için cinsel birleşmenin tam olarak yaşanması gerekir. Bu, erkeğin spermleri kadının yumurtası ile döllenmesi ve bu döllenen yumurtanın rahimde tutunmasıyla embriyonun oluşması demektir. Ama bazı durumlar vardır ki cinsel birleşme tam olarak gerçekleşmese bile kadın hamile kalabilmektedir.

  Bu durumlardan ilki erkeğin zevk suyunda bulunan kaliteli spermler hızlı hareket ederek vajinaya ulaşır ve döllenmeye neden olabilir.

  Diğer bir durum ise konu başlığımız olan iç çamaşırı ile hamile kalmaktır. Bu soruya kısa bir açıklama yapmamız gerekir ise çiftler cinsel birleşme yaşamamış olabilirler ancak meninin çamaşırdan vajinanın ağzına temas etmesi ve buradan içeriye sızması düşükte olsa bir ihtimaldir ve böyle hamile kalan bayanlar yok değildir.