İç Anadolu Bölgesi Turizmi

'Türkiyem' forumunda Wish tarafından 9 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. İç anadolu bölgesi turizm özellikleri,
  Bölgenin önemli turistik yerleri peribacaları, Ihlara vadisi, Derinkuyu'daki yeraltı kentleri (Kapadokya) dir. Konya'daki Selçuklu eserleri, Mevlana türbesi ve çeşitli yerlerdeki antik hitit kentleri önemli turistik değerlerdir.

  Bölgede sağlık turizmi de gelişmiştir. Özellikle Eskişehir, Ankara, Konya, Niğde, Kayseri illerinde kaplıcalar bulunmaktadır. Bu yerleşim merkezlerinde bu maksatla kurulmuş dinlenme ve konaklama tesisleri yer alır.

  Bölgedeki Erciyes ve Elmadağ kayak turizmi açısından gelişmiş yerlerdir.

  Bölgede özellikle Ankara'da bulunan Anıtkabir, Atatürk müzesi, Etnografya müzesi insanların en sık uğradıkları yerler arasında yer almaktadır.

  İç Anadolu'da her yıl gerçekleştirilen, Kayseri Ana*dolu Fuarı ile Konya Fuarı başlıca turizm ve ticaret etkinliklerindendir.

  iç Anadolu Bölgesi'nde, Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, Göreme Tarihi Milli Parkı ve Yozgat Çamlığı Milli Parkı gibi tarihi ve doğal yönden korumaya alınmış turizm alanları da bulunmaktadır.
    2. Cevap: İç Anadolu Bölgesi Turizmi

  Tşkkürler.
   


 3. MUZ

  MUZ


  konya mevlana muzesi yazmiyo? :(:f73:
    4. ya mevlana müzesi konyada knk iç anadoluda
    5. ya merhaba knk olcanmı online savaş alanına davet ediyom seni super kartal kim de hemen derler ben ünlüyüm oyunda :);):
    6. konya Mevlana müzesini de unutmayalım<3<3<3:):):)
    7. Herkes de Konyalı galiba ama ben NİĞDE'liyim elhamdulillah
    8. iyi bir sşte bnde savaş alanında ünlüyüm