ibrahim tatlısesin son durumu ile ilgili haberler

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. ibrahim tatlısesin son durumu hakkında
  ibrahim tatlısesin son durumu nedir


  İbrahim Tatlıses Maslak Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat eden doktorlar temkinli konuştu. İbrahim Tatlıses son durum

  İbrahim Tatlıses'in beyin zarı ve beynin kendisi zarar gördü. Son tomografiye göre olumlu bir gidiş var. Kanamanın durduğu gözlemleniyor. Tansiyonu da normal seviyede. Ancak ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Hayati tehlikesi devam ediyor. İlk geldiği duruma göre daha iyi. Felç kalma durumu var. Konuşmasıyla ilgili bir sorun yok. Hareketleri konusunda bir sorun yaşayabilir. Hayati risk hala birinci önceliğimiz" dedi.

  Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'in hayati tehlikesinin devam ettiğini ancak sanatçının, hastaneye ilk geldiği noktadan daha iyi durumda olduğunu bildirdi.
    2. Cevap: ibrahim tatlısesin son durumu ile ilgili haberler

  Şişli'de uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'in felç kalma ihtimali bulunduğu belirtildi. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Kalıcı bir hasar olabilir. Bugün için hayati riski kaldırmayı amaçlıyoruz." dedi.
  Ateşli yaralama sonucu Acıbadem Maslak Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan sanatçı İbrahim Tatlıses'in hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi. Ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Tatlıses'in yoğun bakımda yatmaya devam ettiğini söyledi. Kafa içi basıncı düşürmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Elmacı, "Saat 10'da kontrol tomografisini çektik. Tomografi öncesine göre gayet iyi, kafa içi basıncı bizim istediğimiz düzeyde devam ediyor. Planımız kendisini uyutarak sabaha kadar ulaşmak. Yarın sabah tekrar tomografi göreceğiz. Onun sonucuna göre de uyandırmaya çalışacağız." diye konuştu.
  Tatlıses'in hayati tehlikesinin azalarak devam ettiğini dile getiren Elmacı, "Kalıcı bir hasar olabilir. Bugün için hayati riski kaldırmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız ameliyat kalıcı hasarı da önlemeye dönük bir ameliyattı. Onu birlikte göreceğiz. Bize geldiğinde sol tarafında tamamen felç vardı. Bu olayın ilk olduğu saatlerde şuuru açıktı ama yarım saat içinde uyandırılma zorluğu başladı." şeklinde konuştu.
  "Konuşmasıyla ilgili bir sorun yaşar mı?"şeklindeki soruya Elmacı, "Konuşma güçlüğü olacağını zannetmiyorum. Beyin hasarının olduğu taraf bu konuşmayı kontrol eden taraf değil. Konuşma güçlüğü olacağını düşünmüyorum. Ama kuvvet kaybı olabilir. Görünüm acısından bir sorun yok." ifadesini kullandı.
  "Hayati tehlikeyi atlatırsa bir felç durumu olabilir mi?" yönündeki soruya ise İlhan Elmacı şöyle karşılık Verdi: "Olabilir. Olay olduğunda bir felç oluştuğu için ona bağlı hasar olabilme ihtimali var. Hastanın ameliyata nasıl girdiği çok önemli, o bakımdan şüphelerim var. Önce hayati riskle mücadele etmek gerekiyor. Sonar vücut fonksiyonlarını nasıl düzeltiriz, onu düşünmemiz gerekiyor."