İbrahim Tatlıses'i kim neden vurdu

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. ibrahim tatlısesin son durumu -İbrahim Tatlıses neden vuruldu
  [​IMG]
  İbrahim Tatlıses silahlı saldırıya uğradı
  İbrahim Tatlıses öldümü

  Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Başından vurulan Tatlıses Özel Levent Hastanesi'ne ardından Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi. Tatlıses'in, sağlık durumu hakkında henüz bir bilgi yok. Ünlü şarkıcının tedavisi sürüyor.
  UÇMAK - TATLISES HUSUMETİ

  Uçmak ile Tatlıses arasındaki husumet uzun yıllara dayanıyor. 1998 yılında, Tatlıses'in aracına pompalı tüfek ile saldırmak suçundan yargılanan Uçmak ve iki adamını, o dönemde İbrahim Tatlıses affederek tahliye olmalarını sağlamıştı. Uçmak ve Tatlıses barış yemeği yemişti.
  [​IMG]
  6 AY ÖNCE CEZAEVİNDEN ÇIKMIŞTI

  Uçmak, 2002 yılında yine kalaşnikoflarla yakalanarak Tatlıses'e silahlı saldırı düzenleyeceği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Uçmak'ın 6 ay önce Eylül ayında cezaevinden çıktığı belirlendi.

  Gözaltına alınan kişiler, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 4 gün boyunca sorgulanacak.
  İbrahim Tatlısesin hastaneye kaldırılma anı


  Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri ise kanalizasyonları bile arayarak çok sayıda boş kovan buldu. Uzun namlulu silahın ise Kalaşnikof olduğu tahmin ediliyor.

  Saldırıda uzun namlulu silah kullanılması, olayın arkasında bölücü terör örgütü PKK’nın bulunduğu şüphelerini doğurdu. Bu arada polisin yaptığı araştırmalar, MOBESE, plazanın ve bölgedeki işyerlerinin kameralarının kayıtlarının incelenmesi sonucu saldırganların eşkallerini ve araçlarının plakasını belirleyerek yakalamak için opearasyonlara başladığı bildirildi.

  İbrahim Tatlısesin doktorunun yaptığı açıklama

  Tatlıses'i ameliyat eden doktorlar şu açıklamayı yaptı: "Gece saat 1 sularında, sağ kafa kemiklerinde, beynin ön ve yan kemiklerinde parçalı kırıklar, beyin zarında ciddi bir hasar, beyinde ciddi bir kanama söz konusuydu. Tüm bu dediğimiz sorunlar ameliyatla ortadan kaldırıldı. Ciddi bir yaralanmada hayati risk yüksektir. Zamana ihtiyaç vardır. Biz ameliyatı gerçekleştirdik. Kafa için basıncı artırmak için çaba sarf ettik. Kafa kemiklerini de geçici bir süre için karın içine gerçekleştirdik. Tomografi çekiyoruz. Bizim ön görümüz 24 saat uyutulması. Bir kurşun girişi ve çıkışı var. Beyin kemiklerinde kırıklar var. Kurşunun giriş deliği beynin sağ yan tarafında öndedir.

  Ameliyata aldığımızda uyandırılma sorunu içerisindeydi. Ayrınca sol tarafında felç vardı. Müdahalemiz kalıcı hasarı önlemektir. 24 saat süremiz var arada tomografilerle göreceğiz zaman içerisinde planımız değişebilir.

  Üç ayrı operasyon söz konusu değildir. Tek operasyon yapılmıştır. Şu anda bir kanaması yok. Ameliyata girdiğimizden daha iyi bir orandayız. Hayati risk var. Ama ilk ameliyata girdiğimizden daha iyi noktadayız."

  KALAŞNİKOFLA SALDIRDILAR

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İbrahim Tatlıses'in nasıl vurulduğuna ilişkin açıklama yaptı. Avni Mutlu, Tatlıses'e saldıranların kaleşnikof marka silahla 11 el ateş ettiğini açıkladı. Mutlu şunları kaydetti: "11 el kurşun sıkıldı. Araca 4 el isabet etti. İkisi asistanı ve Tatlıses’e diğer ikisi de araca. Başka kimsede yaralanma yok. Failler ile ilgili emniyet ve polisimiz yoğun çalışma yürütüyor. En kısa süre içinde adalete teslim edeceğiz. Kesin bilgi, saldırıyı en az iki kişinin gerçekleştirdiği yönünde."
  Tatlıses vurulduktan sonra neler söyledi?
  Beyaz TV çalışanı Hakan Seçkin ve ünlü sanatçının hastaneye götürüldüğü sırada yanında bulunan eski basın danışmanı Ozzy, İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

  İbrahim Tatlıses Vuruldu (Son Detaylar)

  Ozzy, saldırı anında yanında bulunanlardan aldığı bilgilere göre Tatlıses'in vurulduktan hemen sonra bilincinin açık olduğunu ve hastaneye götürülürken sürekli olarak "Olmadı şimdi, olmadı bu." sözlerini söylediğini belirtti.

  Asistanı Damla Buket Çakıcı ve şoförüyle birlikte program çıkışında uğradıkları silahlı saldırıda başından vurulan Tatlıses'in şoförü hakkında da bilgi veren Ozzy, şoförünün saldırıdan yara almadan kurtulduğunu söyleyerek, şoförünün "Kurşunlar sağımızdan solumuzdan her tarafımızdan akıyordu. Ben de kendimi yere attım. Onu koruyamadım." dediğini söyledi.

  İKİ KİŞİ DURDURUP FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEDİ

  İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırıya tanık olan televizyon çalışanı Hakan Seçkin, saldırganların içerisinde bulunduğu otomobilin Büyükdere Caddesi üzerinde beklediğini savunarak, "İbrahim Bey, kapıdan uğurladıktan sonra otomobiline bindi. Otomobili Büyükdere Caddesi'ne yöneldiği anda saldırganlar otomobilden inmeden ateş etmeye başladı" dedi. Beyaz TV'de reji görevlisi olan Seçkin, Tatlıses'e yapılan saldırı anını ise şöyle anlattı: "Program her hafta olduğu gibi normal akışında başlayıp bitti. Önce program konukları Deniz Seki ile Kutsi çıktı. Tatlıses ise daha sonra çıktı. Bizlerle vedalaştıktan sonra dışarı çıktı. Kapıda iki kişi onu durdurup fotoğraf çektirmek istedi. Fotoğraf çektirdikten sonra, otomobilin ön koltuğuna oturdu. Asistanı ise arka koltuğa oturdu. Otomobil hareket ettikten kısa bir süre sonra silah seslerini duydum. Büyükdere Caddesi üzerinde bir otomobil hızla uzaklaştı. Saldırganlar inmeden otomobilden ateş etti. Şoförü durmadan hastaneye gitti. Biz de bir arabayla onları takip ederek gittik. Hastanede kafasından vurulduğunu ve durumunun ağır olduğunu öğrendik" dedi.
    2. Uğradığı silahlı saldırı sonucu hastaneye kaldırılan ve ameliyattan sonra yoğun bakıma alınan İbrahim Tatlıses’in sağlık durumu hakkında ilk resmi açıklama geldi. Doktorları Tatlıses’in hayati tehlikesinin devam ettiğini ve 24 saat uyutulacağını söyledi.

  İşte doktorların ilk açıklamaları: Sayın Tatlıses hastaneye geldiğinde sağ kafa kemiklerinde beynin öne ve yan kemiklerinde parçalı kırıklar, beyin zarında ciddi bir hasar ve beyin içinde kanama olmak üzere ileri derecede tramvatik beyin hasarı söz konusuydu.

  Tüm bu sorunlar ameliyatlar ortadan kaldırıldı. Böyle bir yaralanmada hayati risk ciddi olarak vardı. Olayın nasıl gelişeceği konusunda zamana ihtiyaç var.

  Kendisi yoğun bakımda. 10.00-11.00 de son durumunu göreceğiz. İlk olarak 24 saat uyutmayı düşünüyoruz.

  Hayati risk devam ediyor ancak azaldı.

  Bir kurşun girişi var ve önden çıkma söz konusu. Kurşun muhtemelen beynin sağ tarafından girdi. Ancak bunlar adli tıpın karar vereceği hususlar.

  Yaptığımız tıpbi müdahale, kalıcı hasarı engellemek içindir. Ancak bun söylediklerimiz operasyon sırasında gördüklerimiz üzerine yapılan açıklamalardır.

  Üç ayrı operasyon söz konusu değildir. Şuanda bir kanama yok. Beyindeki durum daha kontrol altında
    3. Allah korusun çok üzüldük umarım bu arada kütü bir olay çıkmaz

  İbrahim Tatlısesi kim neden vurdu?:(
  Arkadaşlar İmparatordan iyi haberler beklıyoruz.
    4. İbrahim Tatlıses uzun namlulu sılahla başından vurulmuş mermı gırmeyıp tepmış ama kafatasında o kemık darbeyle göçmüş, o yüzden o kemiği çıkarmışlar vede karın bölgesınde saklıyorlarmış kendısınide mütemadıyen uyutuyorlarmış sabah doktorumda izledım doktorun agzından:( acıl şifalar kendısıne...
    5. İbrahim Tatlıses'in aracının görüntüleri ve olayın ilk ve en yakın görgü tanığının ifadeleri...


  Tatlıses'in vurulma anına şahit olan görgü tanığı şöyle konuştu: “İbrahim Tatlıses vuruldu” diye haber geldi ama önce şaka zannettik. Dışarıya çıktık ve 2 tane ambulans geldi. Gazetecilerin görüntü alamaması için çevresini sardık. Buket hanım kendinde değildi. Her yer kan içinde kalmıştı. İbrahim Tatlıses’in bilinci açıktı.Kesik kesik ama düzgün şekilde ‘Olur mu yaaa? Olur mu hiç?’ diye art arda tekrarlıyordu. Başının yanından girip çıkmış mermi. İbrahim Bey, tomografide doktorun ‘Elimi sık, ayağını tut’ gibi sorularına tepki vermiş. Arabanın içinde vurmuşlar. İbrahim Tatlıses’in şoförü şans eseri isabet almamış. Zaten İbrahim Tatlıses hissetmiş ve başını hemen yere eğmiş. Ambulanslardan biri İbrahim Tatlıses’i diğeri, Buket Çakıcı’yı aldı. Haber verdiğimiz oğlu İdo Derya hanımla birlikte geldi. Beyinde kanama var dediler. Sonrasında sedyeyle uzaklaştırdılar bizden…”

  Saldırıdan yara almadan kurtulan şoförünün ise "Kurşunlar sağımızdan solumuzdan her tarafımızdan akıyordu. Ben de kendimi yere attım. Onu koruyamadım." dediği öğrenildi
    6. İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'ta inşaat sektörüne girmeyi planlıyordu ve bunun için Erbil'de görüşmeler yapmaya gitmişti.

  Saldırının sebebi şu ana kadar açıklık kazanmadı ancak şarkıcının vurulmasının Kuzey Irak'taki yatırımlarıyla ilgili olabileceğine dair iddialar da var.

  Ünlü sanatçıya acil şifalar dileriz.Allah sevenlerine sevdiklerine bağışlasın.
    7. işallah allah açik şifalar dilesin........xd