İbrahim Tatlıses yeniden şarkı söyleyebilecek mi?

'Medya Bölümü' forumunda HazaN tarafından 16 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Uğradığı silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in tedavisi halen devam ediyor.

  Tedavi devam ederken merak edilen bir konu sürekli soruluyor. Aceba İbrahim Tatlıses hastaneden çıktıktan sonra şarkı söyleyebilecek mi? Bu sorunun cevabını Beyin Cerrahı Prof. Ersin Erdoğan verdi.

  Hayati tehlike için ilk 24 saatin önemine dikkat çeken Beyin Cerrahı Prof Ersin Erdoğan, bilincinin olaydan hemen sonra hâlâ açık olması için de:
  "Bu tür vakalarda karşılaşılabilen bir durum ve Tatlıses açısından ilersi için umut verici bir durum" dedi.

  Bu tür silahlı yaralanmalarda olay yerinde gerçekleşmeyen ölümlerde kurtulma oranının yüzde 80'lere ulaştığını kaydeden Prof Ersin Erdoğan "Kafa yaralanmaları ve yaralanmaların şiddeti de bu tür durumlarda belirleyici oluyor" dedi. Erdoğan, genel durumun netleşmesi içinde iki haftalık sürece ihtiyaç olduğunu söyledi.

  Konuşmayı kontrol eden kısmın beynin sol tarafında olduğunu kaydeden Erdoğan, Tatlıses'in % 99 oranında konuşmasında sorun olmayacağını, ama yürümede problem olabileceğini ve tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyabileceğini söyledi.