İbrahim Tatlıses En Son Durum

'Haberler' forumunda DiScOvErEr tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. ibrahim tatlısesin son durumu - ibrahim tatlısesin en son durumu


  Hayati tehlike için ilk 24 saatin önemine dikkat çeken Beyin Cerrahı Prof Ersin Erdoğan, bilincinin olaydan hemen sonra hâlâ açık olması için de: "Bu tür vakalarda karşılaşılabilen bir durum ve Tatlıses açısından ilersi için umut verici bir durum" dedi.

  Bu tür silahlı yaralanmalarda olay yerinde gerçekleşmeyen ölümlerde kurtulma oranının yüzde 80'lere ulaştığını kaydeden Prof Ersin Erdoğan "Kafa yaralanmaları ve yaralanmaların şiddeti de bu tür durumlarda belirleyici oluyor" dedi. Erdoğan, genel durumun netleşmesi içinde iki haftalık sürece ihtiyaç olduğunu söyledi.

  Konuşmayı kontrol eden kısmın beynin sol tarafında olduğunu kaydeden Erdoğan, Tatlıses'in % 99 oranında konuşmasında sorun olmayacağını, ama yürümede problem olabileceğini ve tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyabileceğini söyledi.
    2. Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu 14 Mart 2011 saat 16:15 itibariyle yaptığı açıklama

  [​IMG]

  Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu yoğun bakımda olan İbrahim Tatlıses'in son durumunu açıkladı.

  Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu, yoğun bakımda bulunan İbrahim Tatlıses'in yarın bilgisayarlı tomografisinin çekileceğini ve ona göre bir değerlendirme yapılacağını söyledi.

  Çuhadaroğlu şöyle konuştu:

  "Kendisinin durumu ameliyat öncesinden daha iyi. Çekilen tomografide ameliyat öncesi sıkıntıların olmadığını görüyoruz. Şu an uyutulmaktadır. Yarın sabah saatlerinde çekilecek tomografi sonrasında uyandırılıp, uyandırılamayacağı değerlendirecektir. Ameliyat sonrası durumdan daha iyi bir yerdeyiz. Biz düzenli aralıklarla sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Yarın sabahki kontrolden sonra sabah 10.00'da basın toplantısı yapacağım. Bu süreç içerisinde Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimi dışında sizlere verilen sağlıkla ilgili bilgilere lütfen itimat etmeyin. İzlediğimiz kadarıyla çeşitli sosyal paylaşım ve internet sitelerinde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşmaktadır. Bu konuda tek yetkili Acıbadem Maslak Hastanesi'nindir. Bu aile tarafından da kabul edilmiş bir yaklaşım tarzıdır. Hala yüksek riskli durum devam etmektedir. Yarın sabah bilgisayarlı tomografi seçilecek ona göre karar verilecek."
    3. İbrahim Tatlıses Son Durum ile ilgili
  tarih:15.03.2011
  saat: 11 deki açıklamaları:

  Doktorlar, sabah saatlerinde Tatlıses'in durumuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı:

  ÇOK AĞIR BİR TABLO"
  Kafa içi basıncı düşürmeye yönelik vermiş olduğumuz sedasyon, yani hastayı uyutmaktan vazgeçip ilaçları azaltıp aşamayı görmek istiyoruz. Ancak şunu belirtmek isterim; tablo oldukça ağır bir tablodur. Bu tablo içinde bizim bir prensibimiz var. Hasta yoğun bakımdan çıkmadığı sürece hayati risk devam ediyor demektir. Umarım ilerleyen saatlerde ve günlerde daha iyi bir noktaya gelebiliriz.

  Biz tüm tıbbı bilgileri aile ile paylaşıyoruz bir de sizlerle paylaşıyoruz. Tüm bilgileri alma kaynağınız biziz. Bir anda uyandırılma söz konusu değildir. Amacımız aşama aşama bunu gerçekleştirmektir. Bir zaman verme imkânımız yoktur.açıklamasanında bulundular Dokturlarımız.
    4. --------------16.03.2011 09:21----------------
  Acıbadem hastanesi doktorları yaptıkları açıklamada; "İbrahim Tatlıses dün gece itibariyle cihazdan tamamen ayrıldı, kendi solunumunu kendi yapabiliyor. Verdiğimiz komutları alabiliyor, elimizi sıkabiliyor. Bu olumlu bir gelişme. Filmleri de daha iyi, yoğun bakımda tutulmasına devam edilecek. Henüz hayati tehlikeyi atlatamadı ama önceye göre Çok daha iyi durumda. Kafaiçi basıncı düşürülmüş durumda. Şu an her şey olumlu seyretmekte." dediler

  Doktorlar, İbrahim Tatlıses'in yanında bulunan ve olayda yaralanan asistanı Buket Çakıcı için de bir açıklama yaptı. Açıklamada "Buket hanım, tıbben taburcu olabilecek durumda, fakat sosyal açıdan kendisini hastanemizde tutmaya devam edeceğiz. Görüntü olarak ufak tefek yaralar dışında bir sorunu yok." denildi.