Hz İdris Mucizeleri

'Dini Bilgiler' forumunda zamaneanne tarafından 20 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hz İdris Mucizeleri Hakkında Bilgi

  Yıldız Ve Gök Bilimine Vakıf Olması

  Bu Yüzden O, Yıldız İlminin Piri Sayılmaktadır. Çünkü Bu Gibi Hususların O Günkü İnsanlar Tarafından Bilinmesine İmkan Ve İhtimal Yoktu. Allah, Kulu Ve Peygamberi H.z İdris ' e Gökyüzünde Yıldızların Sırrını Ve Şeyrini Bildirmişti. Bu Bakımdan Yıldız İlmi Onun Zatı İçin Büyük Bir Mucize İdi. Bu Yıldız İlmini, Bugünkü Falcıların Yıldızlara Bakarak Birtakım Masal Uydurmaları İle Karıştırmamak Lazımdır.Çünkü Her Ne Şekilde Yapılırsa Yapılsın, Dinimizde Fal Ve Falcılık Haramdır....

  Meleklerle Görüşmesi Ve Konuşması

  O, İbadet Ve İlme Çok Düşkündü. Bu Yüzden Melekler Kendisini Sık Sık Ziyaret Ediyorlardı. O Görüşüp Konuştuğu Bütün Meleklerin İsimlerini Dahi Biliyordu Ve Onlara İsimleri İle Seslenebiliyordu.
  Kendisinin Meleklerle Konuşup Görüştüğünü Birçok Kereler Ümmetine Ve Evlatlarına Da Göstermişti. Meleklerle Görüşüp Konuşmak Yalnız Peygamberlere Mahsustur. Sıradan Ve Diğer İnsanların Yapabileceği Bir İş Değildir.

  Kum Tanelerinin O'nunla Konuşması

  H.z İdris Kendisinden Gizlenen Bir Şeyi Öğrenmek Veya Karşısındaki İnsanların Durumunu Ve Niyetini Anlamak İçin Hemen Yerden Bir Avuç İnce Kum Alıyordu:
  '' Ey Kumlar, Allah 'ın İzni İle Konuşunuz." Diyordu.
  İncecik Kum Taneleri De Adeta Bir İnsan Gibi Konuşuyorlardı. Bu Yüzden Olmalıdır ki Bazı Alimler; Esası Kum Dökmeye Dayanan Reml İlminin H.z İdris ' Den Kaldığını, Bu İlmin Onun İçin Mucize Olduğunu Söylemektedirler.
  İşin Gerçeğini Allah Bilir..


  Bulutlarla Konuşması

  Yağmur Yağması Arzu Edildiği Zaman Bulutlar Onun Emrettiği Yerlere Giderek Sularını Boşaltıyorlardı. Kar Ve Yağmurun Fazla Olması Halinde İse Onun Emir Ve İşareti İle Derhal Oradan Çekiliyorlardı. Ümmetlerinin İçinden Bir Cemaatin İsteği Üzerine Bulutlar Yeryüzüne Oldukça Yaklaşmışlar Ve İnsan Gibi Onunla Konuşmuşlardı.