Hz.Davud Babası

'Dini Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 26 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hz.Davud Babası Kimdir
  Hz.Davud Babası Hakkında Bilgi

  Kur’an’ı Kerim, Hz.Davud’un kimliği ve kişiliği hakkında muhataplara detaylı bir bilgi vermemektedir. Bu hususta Tevrat kitaplarından detaylı bilgiler edinebilmekteyiz. Hz.Davud’un hayatı, Tevrat’ın Rut, I.Samuel, II.Samuel, I.Tarihler, ve I.Krallar kitaplarında detayları ile yer almaktadır.

  Yesse Hz. Davud'un babasıdır.

  Davud’un(a.s) babası olan Yesse, Kenan bölgesi sınırları içersinde ve Yaruşalim’e(Kudüs) çok yakın olan Beyt Lehem şehrinde ikamet etmekteydi.

  Bilindiği gibi “Arz-ı Mev’ud” Yeşu peygamber önderliğinde fethedildiğinde Yehova’nın emri ve Hz. Musa’nın talimatları doğrultusunda, ele geçirilen “Arz-ı Mev’ud” İsrail oğullarının on iki sıbtına taksim edilmişti. Bu taksimde Yahuda sıbtına düşen yerler arasında Kudüs(Yeruşalim) ve çevresindeki Beyt Lehem de vardı. Yahuda oğulları sıbtından olan Davud’un babası Yesse de, Kudüs yakınlarındaki kendi sıbtına ait Beyt Lehem’de yerleşmişti.

  Çiftçilikle geçinen Yesse’nin, sekiz oğlu vardı. Tevrat, Davud(a.s) ve ailesini şöyle tasvir etmektedir. “Davud Yahuda'nın Beytlehem Kenti'nden Efratlı Yesse adında bir adamın oğluydu. Yese’nin sekiz oğlu vardı. (Tevrat; I.Samuel, 17/12)
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Davud Babası
 1. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  558
 2. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  450
 3. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  780
 4. Bella
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  628