Huysuz Virjin Kimdir? (Seyfi Dursunoğlu)

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 2 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu


 1. 1 Ekim 1932 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu ingiliz Filolojisi eğitimini yarıda bıraktı ve memur olarak SSK'da işe başladı.

  18 yıl devlet memurluğu yapan Dursunoğlu 1970 yılında sahnelerde boy göstermeye başladı. Lakabı Huysuz Virjin'di. Türkiye onu artık Huysuz Virjin olarak tanıyacak ve sevecekti.

  Önceleri küçük kulüplerde sahne alan Huysuz Virjin bir süre snra İzmir Fuarında ünlü solistlerle birlikte sahne almaya başladı. Artık onu tanımayan yoktu.
  Huysuz Virjin karakteri ile kimsenin söyleyemediği şeyleri rahatlıkla söyleyen, esprili tarzı ve sahne şovlarıyla ününe ün katan Seyfi Dursunoğlu'nun namı artık tüm dünyaya yayılmaya başlamıştı.

  huysuzvirjin.
  Seyfi Dursunoğlu-Huysuz Virjin

  Tek kanallı dönemin sona ermesi ve özel kanalların çoğalması ile birlikte bir televizyon programı hazırlayan Huysuz Virjin Türk halkının kalbinde yerini almıştı ancak RTÜK tarafından ciddi sansüre uğruyordu. 2007 yılında yapılan baskı ve snsürler nedeniyle artık Huysuz Virjin karakterini canlandırmayacağını açıkladı Dursunoğlu.

  Sonraları çeşitli yarışma programlarında jüri üyeliği görevi üstlendi. Yine mizahsal konuşmaları ile büyük ilgi topladı.
  Katıldığı her programda reytingleri alt üst eden Seyfi Dursunoğlu ilerleyen yaşı nedeniyle artık kanto yapamayacağını 2012 yılında açıkladı.
  2013 yılında reklamlarda da boy gösteren Seyfi Dursunoğlu yaşadığı göz problemleri nedeniyle 2014 yılında gelen program isteklerini geri çevirdiğini ve sahnelerden ve ekranlardan uzak kalacağını duyurdu.
   


Similar Threads: Huysuz Virjin
Forum Başlık Tarih
Biyografi Huysuz (Hırçın) Baba Kimdir, Kısaca 30 Temmuz 2012