hürremin saç rengi hangi boya

'Kadınların Dünyası' forumunda ZeuS tarafından 29 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  hürrem karameli saç boyası, hürrem sultan karameli, hürrem karameli kimlere yakışır

  Kadınlar Hürrem Karameli istiyor
  Diyarbakır'da bir kozmetik firması Muhteşem Yüzyıl dizisinin öne çıkan karakterlerinden Hürrem Sultan'ın saç renginden esinlenerek ürettiği saç boyası ile 8 ayda 1 milyon adet satış yaptı.
  Bu ürüne kadınların beklentilerinin çok üzerinde talep gösterdiğini vurgulayan firma yetkilisi şunları söyledi: ''Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli'nin saç rengi hoşumuza gitti ve ürettik. Hürrem Sultan'ın saç renginde ürettiğimiz 'Hürrem Karameli' ürününden 8 ayda 1 milyon adet sattık. Bu süre zarfında toplam satışımız ise 3 milyon adet. Bunun 1 milyonunu ihraç ürünler oluşturuyor. Yurt içinde sattığımız 2 milyon ürünün yarısı Hürrem Karameli oldu."


  HÜRREM KARAMELİ YOK SATIYOR

  Türkiye'de yıllık saç boyası tüketiminin 70 milyon adet olduğunu, bunun yaklaşık 50 milyon adetinin yurt dışından ithal edildiğini belirten yetkili, Türk firmalarının her geçen gün bu sektörde büyük gelişme göstererek, yurt dışı firmalarına rakip olmaya başladığını bildirdi.

  Peki Meryem Uzerli'nin saç rengi hürrem karameli nedir kimlere yakışır?

  Hürrem Sultanın saç renginin bakır olması nedeniyle kadınlar arasında “Hürrem Bakırı olarak adlandırılan bakır rengi sezonun en fazla kullanılan saç rengi oldu ve oluyor.

  Beyaz ten ve açık göz rengine sahip kişiler Hürrem saç modeli ve rengini güvenle kullanabilirler.

  Bu renk kumral bakır tonları olarak tanımlanıyor. Çilli hanımlarda gayet hoş duruyor. Böyle bir rengi saç rengi olarak seçiyorsanız giyeceğiniz kıyafetlerin renklerinin de çok önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Sarıdan uzak dururken yeşil beyaz ve siyah gibi renklerin tercih edilmesi saç rengini daha da ortaya çıkaracaktır. Makyajda ise bakır ve kahve tonları tercih edilebilir.