Hürrem sultan zümrüt yüzük zümrüt yüzüğü

'Biyografi' forumunda Violet tarafından 22 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Hürrem sultan zümrüt yüzük zümrüt yüzüğü,Hürrem sultan yüzüğü,
  Hürrem sultan zümrüt yüzüğü,Hürrem sultan yüzükleri,


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Dizi gerek kostümleri gerekse takılarıyla oldukça göz dolduruyor. Gerdanlıktan taca, özel iğnelerden yüzüklere kadar bir çok aksesuar dizi içerisinde yer alıyor. Dizinin konusu olarak zamanın Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman’ın kendi yaptığı ve büyük aşkı olan Hürrem’e verdiği zümrüt yüzük, bu aralar tüm hanımların beğenisini toplamış durumda. yüzüğün gerçek fiyatı ise tam olarak 95 bin dolar civarlarında.

  Muhteşem Yüzyıl’ın takı sponsoru Boybeyi ve dizi için bütün değerli mücevherleri ve takıları kendisi tedarik ediyor. Dizi içerisinde kullanılan 72 parçaya sahip koleksiyon tam olarak 1.5 milyon dolar civarında ve 4 kişilik özel bir ekip tarafından koruma altına alınmış. Bunun yanında Boybeyi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mete Boybeyi’nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda bu 72 parçalık koleksiyonun Muhteşem Yüzyıl dizisi için özel tasarlandığı belirtiliyor. Osmanlılardan esinlenerek bu takımın oluşturulduğu ve takılarda elmas, yakut, zümrüt, bronş gibi değerli taşların kullanıldığı ifade ediliyor.

  Dizide Hürrem Sultan olarak bilinen Meryem Uzerli’nin kullandığı takıların Türk izleyiciler tarafından oldukça beğenilmesinin başında özel olarak tasarlanmasının geldiğini öne süren Mete Boybeyi, dizinin yayına girmesinin ardından mücevher taleplerindeki artışın oldukça büyük bir oranda arttığını dile getiriyor. Ayrıca dizilerde kullanılacak olan birtakım aksesuar ve takılar içinde sipariş almaya başladıklarını belirten Boybeyi, Türk kadınının giderek zümrüt ve yakut gibi taşlara olan ilgisinin kendini göstermeye başladığını ileri sürüyor.

  Yüzük ile ilgili olarak ise dizide kullanılan modelinde ortada bulunan damla taşının küçük boyutta üretime alındığı ve taş kök zümrütünün yer aldığı belirtiliyor.

  Birçok kadının ilgisini üzerine toplayan bu yüzük, fiyat olarak oldukça pahalı bir meblağ ile kadınlara sunuluyor. Gerek dizide yer alması gerekse bulundurduğu değerli taş itibariyle yüzüğün fiyatının ideal bir ölçüde olduğu söyleniyor.